Kategoriler
Sosyal

Telefon kaçakçısı kadın 102 IPhone ile yakayı ele verdi

Telefon kaçakçısı kadın 102 IPhone ile yakayı ele verdi. Akıllı telefonların yüksek fiyatlara rağmen talep görmesi kaçakçıları harekete geçiriyor ve inanılmaz yöntemlere baş vuruyorlar.

Akıllı telefon trafiği tüm dünyada inanılmaz bir şekilde devam ediyor. Her geçen gün yeni modelleri ile oldukça iyi fiyatlara satışa sunulan akıllı telefonlar illegal yollar ile başkalarına ticaret kapısı da oluyor. Birçok defa illegal yollardan telefon kaçırma olaylarına tanıklık yaptık. Piyasa değeri oldukça yüksek fiyatlara satılabilecek cihazların sınır dışına çıkışları yapılan güvenlik kontrollerinde yakalanmıştı.

102 IPhone ile yakalandı

En son yapılan kontrollerde Çin de bulunan Shenzhen gümrüğünde üzerinde 102 IPhone ile yakalanan bir kadın oldu. IPhone Hon Kong pazarında Dünya genelinden daha uygun fiyatlara satıldığından bu tür hadiselerin sıklıkla yaşandığı biliniyor. Kaçakcı adın üzerinden çıkan 102 adet IPhone ve lüks saatlerin piyasa değeri yaklaşık 100.000 dolar.

Gümrük muhafızlarının gözünden kaçmayan bu kadının, vücut durum hareketlerinden ve yapılan aramadan sonra yakayı ele verdiği belirtiliyor. Gümrük görevlileri bu tür kaçakçılık olaylarının bölgemizde sık rastlandığından işi oldukça sıkı tutuklarının da altını çiziyor. Bu ve benzeri kaçakçılık olaylarının tüm dünyada yaşandığını ama özellikle bu bölgede kişilerin adet bazında en fazla illegal olarak sınır dışı çıkarma eğiliminde oldukları dikkatleri çekiyor.

Çin pazarının Avrupa pazarlarına göre akıllı telefon ve lüks eşyalarda daha ucuz olması bundan sonraki dönemlerde de bu tür vak’aların sıkça yaşanacağını göstermekte.

THN – Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir