Kategoriler
Oyun

İnjustice 2 Oyun İncelemesi

Dövüş oyunları gerek PC gerekse de konsol oyuncularının başucu yapıtlarının başında gelir. Hem single player hem de multiplayer oynanışa sahip dövüş oyunları oyunculara uzun bir süre keyifli anlar yaşatabilir. Herhangi bir single player oyun hikâye kısmını bitirdiğiniz zaman bir köşeye kaldırılır ve orada tozlanır gider. Ama dövüş oyunları her zaman bir kenarda oynanmaya hazır halde bekler. İnjustice oyun serisi de dövüş oyunları kategorisine yeni bir soluk ve farklılık getiren yapımlardan birisi. Injustice 2 de bu serinin devamı olarak bunu devam ettirmeyi amaçlıyor.

Injustice’in Dövüş Oyunları Arasındaki Yeri

Hem konsol oyunculuğu olsun hem de PC oyunluğu olsun dövüş oyunu deyince insanların aklına ilk olarak iki isim gelir. Bunlar Mortal Kombat ve Street Fighter serisi. İki seri de oyun severler tarafından oldukça beğenilse ve her oyunundan birisi mutlaka edinilse de süper kahramanların yer aldığı bir dövüş oyunu herkesin ilgisini oldukça çekti. Süper güçlere sahip karakterlerin hikâyesini konu alan İnjustice’in ilk oyunu ilk çıktığında tüm oyun severler tarafından ilgiyle karşılanmıştı ve oldukça da tercih edilmişti. Oldukça sevilen ve ilgiyle karşılanan İnjustice’in ikinci oyunu ınjustice 2​​​​​​​ de ilk oyununun üzerine katarak raflardaki yerini aldı.

Injustice 2’ye Yakın Bakış

İnjustice 2 ilk oyunun iyi yönlerinden bir şey kaybetmeden ileriye doğru gitmiş durumda. Günümüz oyun dünyasının yeniliklerini güzel bir şekilde bünyesine katarak ilk oyuna göre oldukça gelişim göstermiş. Yeni oyunda oyun karakterlerinin yer aldığı DC evreninden birçok karekter oyun severler tarafından seçilmek için hazır bulunuyor. Superman, Batman, Aquaman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash ve Joker gibi oldukça bilindik ve sevilen karekterin yanında Brainiac, Goril Grodd, Black Adam gibi pek tanınmayan birçok karekter oyunda yerini almış durumda.

ınjustice 2​​​​​​​ Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirildiğinden dolayı oldukça iyi grafiklere sahip bir oyun. Oyunda karakterlerin sahip olduğu özellikler ile kullanılan efektler de oyunun bu özelliği ile birleşince oldukça iyi görüntüler ortaya çıkıyor.

Oyunun hikâye kısmı da dövüş oyunlarından beklenilmeyecek şekilde etkileyici bir biçimde ilerliyor. Supergirl’in Superman’i kurtarmaya çalışmasını işleyen oyun adeta bir film hikâyesine sahip ve bu açıdan oldukça doyurucu.

İnjustice 2 başarılı hikâyesi, kaliteli grafikleri ve zengin içeriğiyle PS4 ve Xbox One sahipleri hâlihazırda piyasada olan oyunu edinip keyfini çıkarmaya başlayabilir. Burada oyunun mobil sürümünün de olduğunu belirtmekte fayda var. Konsol sahibi olmayan oyun severler mobil cihazlarından oyunu oynayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir