Kategoriler
Sosyal

Teknoloji 48 saat OFFLINE

Teknoloji 48 saat ( 2 gün ) offline olacak. Teknoloji bağımlılığı 2 gün boyunca dinlenmeye çekilecek.

Hepimiz Teknoloji olmadan bir yarımız eksik gibi hissederiz kendimizi. Şuan 7 den 70’e herkes için geçerli olan bu sanırım. Zamanın hızla akıp geçtiği bu çağda İnternet’in var oluşu ile beraber bir çok yenilikte hayatımızın odak noktasına oturmuş durumda. Teknoloji ve İnternet ayrılmayan bir ikili gibi ise Teknoloji ve İnsanlık da aynı kategoride yer almakta sanırım.

2. Teknoloijik Uyku Festivali

Teknolojiden uzak durma adına Buca Belediyesi bu yıl ikincisini düzenleyeceği etkinlikte kayıt işlemlerine başladı. 2.Teknolojik Uyku Festivali için kayıt işlemleri uykufestivali’dan yapılabilecek. Dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan festival bu yıl 17-25 Eylül tarihleri arasında Kaynaklar da gerçekleştirilecek. Buca Belediyesi ve Radyo Romantik Türk işbirliği ile düzenlenecek festivaldeki amaç insanların yüz yüze iletişimini güçlendirmek olarak düzenlenmekte.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina festival ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada bu festival için “Dijital Detoks” tanımlamasını yapıyor. Başkan Piriştina festivalin geçen yıl 10 bin’e yakın başvurunun gerçekleştiğini ve yurt dışından da katılımcıların geldiğini belirtti.

Sanırım festival ile ilgili insanlığın her ne kadar Teknolojiden bağımsız kalamayacağını bilinse de onsuz da geçirilecek bir iki güne gösterilen özlemin simgesi olması.

Sizde Teknolojiden bağımsız 2 gün geçirmek istiyorsanız ve ufak bir tatil planlamanız var ise bu festival kaçırılmayacak bir fırsat olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir