Kategoriler
Mobil

Vertu Telefon Kepenk İndiriyor

Vertu hepimizin bildiği gibi lüks telefon üretimi yapan ve sık sık el değiştiren bir üretici firma. En son sahibi Hakan Uzan yönetimine geçen Vertu Lüks Telefon üreticisi zor günlerin ardından kepenk indirdi.

1998 yılında kurulan ve piyasa de kendisinden lüks telefon olarak yer bulmaya çalışan Vertu iflas bayrağını çekti. Yaklaşık 200 çalışanı ile yolun sonuna gelen Vertu Telefon artık dükkanı açılmayacak.

Hakan Uzan tarafından 50 milyon sterlin gibi oldukça yüksek maliyete alınan Vertu 4 aylık Uzan yönetiminde kalmış oldu. Şuan piyasaya 128 milyon sterlin gibi büyük bir borç batağı ile kepenk indirmek zorunda kaldı. Nokia tarafından İngiltere de kurulan ve lüks telefon üreten bir bir firma olma özelliğini taşıyordu. Teknoloji ve mobil alanında bir çok otoriter tarafından yapılan yatırımın hatalı olduğu Uzan yönetimine bildirilse de bu ikazları kulak ardı edilmesi belki de Uzan yönetiminin iflas da en büyük rolü oynamasına neden oldu.

Taklit telefonlar sonumuzu getirdi

Tabi ki Uzan yönetiminin yapmış olduğu yatırımın boyutu ve sonucuna bakacak olursak bizler için de son derece hayal kırıklılığı olduğunu bildirelim. Ancak ticaret de zarar kar’ın kardeşidir diye bir sözün olduğunu da kesinlikle unutmamak gerekir.

Gelişen bu üzücü olayın ardından Vertu önümüzde süreçte belkide tamamen kaybolup gidecek ve akıllarda bir zamanlar şeklinde anılacak. Piyasada Vertu taklidi telefonların satılması ve fiyatının orijinal değerde olması ayrıca da akıllı telefonların çıkması ve rağbet görmesi de unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir