Kapat

Sosyal Medyada Günün Sorusu : Bu resimde kaç tane üçgen var?

Sosyal medyaya düşen basit gibi gözüken bir fotoğraf karesi düştü. Fotoğraf karesinde kaç tane üçgen görüyorsunuz sorusu soruluyor. Basit gibi gözüken zeka testi niteliğindeki bu soruya bakalım siz ne cevap vereceksiniz.

Bu resimde kaç tane üçgen var?

Quora tarafından sosyal medyaya düşen basit gibi görünen bu zeka sorusu günün en çok paylaşılan haberleri arasında yerini almayı başardı. İlgili resim karesinde sorulan bu soru sosyal paylaşım platformunda bir anda yayılarak adeta ilgi patlaması yaşadı.  Paylaşılan fotoğraf karesinde ilk bakışta basit gibi görülen ” bu resimde kaç tane üçgen görüyorsunuz” sorusu en çok paylaşılanlar arasına girdi. Paylaşılan bu soru üzerine bir çok okuyucu tarafından cevaplar da aynı şekilde hızlı oldu. 4 ile 44 cevabı verenlerin oldukça yoğun olduğu cevap şıkları ile gündemin en popüler sorusu olduğu da ortaya çıkmış oldu.

 

 

 

Gelen cevapların karışık olması neticesinde duruma ünlü matematikçi olan Martin Silvertant tarafından el konuldu ve cevabı paylaştı. Martin Silvertant  bu resimde kaç tane üçgen görüyorsunuz sorusuna verdiği cevap ise 24 oldu.  Martin Silvertant aşağıda paylaştığı cevap anahtarı ile sorunun net cevabını ortaya çıkarmış ve anlaşmazlıklara son vermiştir.

Sizce kaç resim var

THN – teknolojihaberim.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Darüşşafaka Desteğinizi Bekliyor ❤