Kategoriler
Oyun

Mass Effect: Andromeda Oyun İncelemesi

İlk olarak 2000 yıllarının ortalarında oyuncuları ile buluşan Mass Efect Andromeda, bu tarihe değin toplam üç adet seri ile oyuncuları ile buluşmuş ve bu üç serili oyun kendi hayran kitlesi tarafından daima ilk sıralarda puanlanan oyunların başında gelmiştir.

Serinin üçüncü oyunu 2015 yılında oyuncuları ile buluşurken aradan geçen iki yıllık bir sürenin ardından serinin dördüncü oyunu bu yılın sonlarında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Maceraya kaldığınız yerden devam edin uzaylar arası yolculuk sizi bekliyor.

Oyun Hakkında İlk İzlenimler

Piyasaya sürülmeden Oyun Eleştirmenlerininin huzurlarına çıkarılan Mass Effect: Andromedia, tıpkı oyunun ilk serisinde olduğu gibi aynı gezegen ve aynı koşullar altında geçiyor. Bazı eleştirmenler tarafından yeniliklere kapalı bir konsept üzerine kurgulandığı söylenen oyun, bazı oyun eleştirmenleri tarafından ise mükemmel olarak adlediliyor.

Bu gibi açıklamalar oyunun önceki serilerinin hayranları tarafından merakla takip edilirken, oyunun piyasaya sürülmesinin ardından alacağı tepkileri kestirmek ise gerçekten güç görülüyor.

Electronic Arts ve BioWare Ortaklığı ile Serinin Devamı

Bu iki tasarım firmasının ortaklığı ile üretilen serinin son oyunu Mass Effect: Andromeda, aynı zamanda oyunun alacağı negatif risklerin de paylaşılması bakımından sorumluluk ortaklığı yapmış görünüyor.

Mass Efect Andromeda oyun

Bu riskten söz etmek için en somut etken ise oyunun aynı gezegende ve aynı koşullarda geçmesine rağmen önceki seriler ile hiçbir bağlantısının bulunmaması ve bu durumun da önceki serinin hayranları arasında oluşacak olan tepki olarak düşünülebilir.

Mass Effect Aynı Gezegen Olmasına Karşın Bir Hayal Kırıklığı Yaratabilir

Bilindiği üzere Mass Efect bu oyunda önceki serilerin de üzerinde bulunduğu bir gezegen olmasına karşın yenilik bekleyen oyuncularda bir hayal kırıklığı yaratma ihtimali muhtemel. Oyun karakterleri de aynı, Komutan Shepard ve adamları. Oyunun konusu da gezegenler savaşında bir uzay gemisine bindirilen binlerce insanın Komutan Shepard yönetiminde Mass Effect Gezegenine götürülmesi üzerine konumlanan ve bu sırada gemideki yolcuların korunmaları için verilen mücadeleleri konu almaktadır.

2185 yılında başlayan bu yolculuk tam 600 yıl sürüyor ve 2785 yılında yeni gezegene ayak basılması ile devam ediyor. Hayranları tarafından merakla beklenen serinin son oyunu Mass Effect Andromeda piyasaya sürüldüğü andan itibaren gelişmelerin devamına göre yeni serilerin gelip gelmeyeceğinin belirlenmesi bakımından önem arz ediyor.

[affiliate_news id=”7244″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir