Kategoriler
Sosyal

Sosyal Medya Devleri Korkmaya Başlayacak

Dünyada gerçekliği kabul ettirmiş birkaç tane sosyal medya platformu var. Bu devler uzun yıllardır rakipsiz iken internet ortamında birçok yerde üstünlük hakimiyetlerini kurdu. Buna rağmen son yıllarda sosyal medyanın gücü yeni girişimcilerin atağı ile başta facebook olmak üzere birçok platforma rakipler çıkıyor.

Bu rakiplerin birçoğunun yakaladığı rakamlar dikkat çekici olmasa da içlerinden sıyrılanlar var. Bunlardan en belirgin örneklerden biri snapchat kısa sürede adı her yerde geçen firma facebook, instagram ile aynı cümle içinde geçer oldu. İşte bu kıyasıya rekabet içinde bir uygulama daha devlere doğru yaklaşmaya başladı. Son yıl içinde kayıtlı üyesi ve işlemlerine bakıldığında daha gitmesi gereken çok yol olsa da yaptıkları ile başarılı olacağı düşünülüyor.

Yeni Sosyal Medya Patronu

Son yılın en iyi grafiklerine imza atan adı her gün biraz daha popüler olan uygulama Houseparty. Çok geniş bir yaş için tasarlanan çalışma özellikle gençler içinde daha da popüler oldu. Verilerine bakıldığında. 20 milyon gibi bir rakamı yakaladığı görülüyor. Bu rakam facebook gibi platformlar için komik olan rakamlar olsa da başarılı bir çizgi olduğu ve rekabette yer almak için iyi bir seviyede olduğunun göstergesi.

Houseparty İle Neler Neler Yapabilirsiniz

Aslında bu yeni uygulama çok alışık olunan bir özelikle olan toplu görüşme ve video özelliği içeriyor. Bunu çok daha eğlenceli yapmanıza olanak veren uygulamanın kullanıcı yaşı ortalaması 24. Genç kesim gibi iyi bir kitleyi yakalayan uygulama her ne kadar devler için şu anda riskli olmasa da yakın zamanda yakalayacağı grafik açısından her an facebook ve diğerlerinin yörüngesine girebilir. Eğer Houseparty biraz daha güçlü duruş sergilemeyi başarırsa yakın zamanın en iyileri de olacak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir