Kategoriler
Sosyal

Silinen Dosya Uygulaması

Snapchat birçok kullanıcı için fonksiyonel olan bir uygulama kullanıyor. Ünlü uygulama üstünden isterseniz mesajlarınız bir süre sonra karşı taraftan da siliniyor.

Bu uygulamanın özelikle gizli yazışmalar için gönderilenlerin silinmesini isteyenler için çok sevilen bu uygulamaya. Şimdide başka bir dünya devi yeni uygulaması bu silinme denenmesini yapıyor. Bazıları için bu kopya gibi algılandı. Fakat firma kendisi kimliği ile örtüşmesinden dolayı olduğunda ısrarlı.

Mozilla’nın Yeni Sürprizi

Mozilla yeni kullanıcılarına özellikle gizli dosya aktarımı ihtiyacı duyanlara Send ile farklı bir deneyim yaşatacak. Snapchat benzeri uygulama belirli bir süre sonra iki taraftan da yok oluyor. Uygulama ile ile ilgili ayrıntılı açıklama yapılmamasına karşın şifrelenen dosyaların paylaşımdan en fazla 24 saat sonra yok olması send’in en önemli özelliği.

Send’in şu anda deneme aşaması yaşadığı herkes tarafında biliniyor. Mozilla’nın ilerleyen süreçte uygulamayı tutacak mı kaldıracak mı henüz belli değil. Mozilla’nın Snapchat ile karşılaştırılan özelliği esinlenme olsa da büyük oranda farklılıklar gösteriyor. Dosya paylaşımını temel alan send özellikle şirket yazışmalarında büyük bir önem kazanıyor.

Send’in Farkı Ne

Birçok bulut programı gereksiz dosya yüküne sahiptir. Airdrop 20 gb bir dosya hakkı vermesine karşın kullanıcıların zaman içinde unuttukları ile dolar taşar. Send içinde bu söz konusu olmayacak. Dosya kendiliğinden siliniyor. Özel bir algoritma ve şifreleme ile gelen Send dosyaları 1 GB gönderme hakkı tanıyor.

Giden kişiye dosya yanında bir de link geliyor. Bu linke basıp indirme yapıldığında ya da 24 saat dolduğunda dosya yok oluyor Burada önemli olan yanlışlıkla indirdikten sonrada silmemek. Çünkü otomatik bir şifreleme kullanılan Send’de iletilen dosyaları Mozilla dahil göremiyor. Görüntü itibariyle fonksiyonel olan Send kullanıcılar tarafından ne tepki alacak bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir