Kategoriler
Sosyal

Instagram Repost uygulaması çıkaracak

Instagram yeni bir uygulama ile karşımıza çıkacak. Instagram’ın yayınlandığı günden bugüne repost özelliği bulunmuyor. Ancak kullanıcılar üçüncü parti bir uygulama ile repost işlemini gerçekleştiriyorlardı. Instagram bu durumun önüne geçmek için kendi uygulamasını çıkarmak için hazırlık yapıyor. Instagram Repost adı altında çıkması beklenen uygulama ücretsiz olarak sunulacak.

Sosyal medya kullanıcıları birçok paylaşımı RT etmek istiyorlar. Twitter, Facebook gibi platformlarda Retweet ve Paylaş butonları bulunuyor. Instagram’da ise böyle bir özellik bulunmuyor. Kullanıcılar da paylaşılan içerikleri paylaşmak için ücretli ve ücretsiz ekstra bir uygulama indirmek zorunda kalıyorlar. Sosyal medya devi bu konuda kullanıcılara destek sağlamak amacıyla geliştirmelere başladı.

Yayınlanacak olan uygulamanın öncelikle onaylı hesaplar ve işletme hesapları tarafından kullanılması bekleniyor. Uygulamaya ek olarak yeni güncellemelerin de olabileceği medyaya düşen haberler arasında yer alıyor. Bu yeniliklerden bir tanesinin içerikleri zamanlama olacağı belirtilmiş. Yani kullanıcılar gönderilerini istedikleri gün ve saate zamanlayarak yayınlayabilecekler. Zamanlama özelliği Twitter’da bulunmazken, aktif olarak Facebook da kullanılıyor. Yeni uygulamanın ne zaman yayınlanacağı hakkında ise kesin bir bilgi yok.

Instagram’dan yeni alışveriş uygulaması haberini ilgili bağlantıdan okuyabilirsiniz.

“Instagram Repost uygulaması çıkaracak” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir