Kategoriler
Mobil

Huawei’nin yeni akıllı telefonu 5G desteği sunacak

Huawei akıllı telefon sektöründe bir yeniliğe daha imza atıyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan şirket, gelecek aylarda piyasaya sürecekleri katlanabilir telefonda 5G özelliğinin olacağını duyurdu. Huawei Başkanı olan Ken Hu World Economic Forum’da kullanıcılara müjdeli haberi duyurdu.

Dünyada akıllı telefon sektöründe ikinci sırada bulunan Huawei, sektörde ilk olma yolunda hızla ilerliyor. Geçtiğimiz aylarda yıl sonuna doğru katlanabilir telefon çıkaracağını duyuran Samsung ile büyük nir yarış halinde diyebiliriz. Huawei sektörde önemli bir ilke imza atarak rakibi Samsung’u geride bırakmak istiyor.

Dünya Ekonomik Forumu‘nda (World Economic Forum) Huawei Başkanı tarafından yapılan açıklama herkesi heyecanlandırdı. Medyaya düşen görüntüler katlanabilir akıllı telefonların kullanışlı olacağı sinyalini veriyor. Özellikle 2019 yılından itibaren akıllı telefon üreticilerinin katlanabilir modellere yöneleceği düşünülüyor. Çünkü akıllı telefon sektöründe henüz bir katlanabilir telefon mevcut değil. Huawei bu alanda öne çıkarak 5G teknolojisine sahip modelini sürmek istiyor. Ancak yeni modelin ne zaman geleceği tam olarak belli değil.

Kaynak: fossbytes.com

 

Huawei’den iPhone almak için sıraya geçenlere büyük sürpriz haberimizi ilgili bağlantıdan okuyabilirsiniz.

“Huawei’nin yeni akıllı telefonu 5G desteği sunacak” için 3 yanıt

Huawei son zamanlarda iyi geliştirmeler yapıyor. Samsung ve Apple bence korkmalı. Çünkü ikisi de yerinde sayıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir