Kategoriler
Sosyal

Facebook’a roket simgesi geldi! Roket simgesi ne işe yarar?

Son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Sosyal medya devi Facebook’a yeni bir simge son güncelleme ile eklenecek. Uzun zamandır Instagram’ın ve Snapchat’ın uygulama içerisine koyduğu hikayeler özelliğini kullanıcıların hizmetine sunan Facebook’un şimdi de karşımıza roket butonu ile gelmesi kullanıcılar arasında merak konusu olmaya başladı.

Roket simgesi ne işe yarayacak?

Hikayeler bölümünün hemen yanında karşımıza çıkacak olan bu Roket simgesinin aslında yakın arkadaşlarımız, yakından takip ettiğimiz kişiler veya sayfaların anlık akışını hafıza da tutması gibi bir özellik olacağı açıklandı. Facebook üzerinde özellikle artık takip etmediğiniz arkadaşlarınızın gönderileri, beğenileri, paylaşımları sizin ana sayfanıza düşmüyordu. Ancak bu roket uygulamasını hayata geçmesinden sonra devamlı iletişim içinde olduğunu veya paylaşımlarını devamlı olarak takip ettiğiniz sayfaların bütün paylaşımlarını ve Facebook hareketlerini bu roket uygulamasına bastıktan sonra görme fırsatını bulmuş olacaksınız.

Instagram üzerinde keşfet bölümü olarak bilinen kategorinin hemen hemen aynı işlevini görecek olan bu roket uygulamasında artık takip ettiğiniz kişilerin ve sayfaların gönderilerine buradan takip etme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Roket uygulamasının devamlı olarak güncellenecek olması özelikle ilgi alanınıza giren programları, duyuruları ve etkinlikleri bu uygulama üzerinden sizlere devamlı olarak bildirecektir. GPRS konumu özelliğinizden de faydalanarak sizlere bu konuda bilgi verecek olan Facebook’un bu uygulamasının yeni güncelleme ile önümüzde ki günlerde hayata geçmesi bekleniyor. Özellikle İnstagram ve Snapchat gibi uygulamaların özellikleri konusunda kendisine yeni bir güncelleme getiren Facebook’un bakalım yakın zamanda sunacağı detaylar nasıl karşımıza çıkacak merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir