Kategoriler
Sosyal

Cumhurbaşkanımızdan uzman çavuşa hediye cep telefonu

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Hakkari ili Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada yara alan Uzman Çavuşumuza yaptığı jest ile hediye cep telefonu etti.

Geçtiğimiz günlerde haberlerimizde paylaştığımız şanlı askerimizin terör örgütleri ile girdiği çatışmadaki  vuku bulan hadiseyi sizler ile paylaşmıştık. Haberin detaylarında belirttiğimiz gibi bir Uzman Çavuşumuz kendisine isabet eden bir kurşun ile hafif yara almıştı. Sağ bacağına isabet eden kurşun cebinde taşıdığı cep telefonu sayesinde kurşunun yön değiştirmesi sonucu askerimizin hafif şekilde yaralanmasına vesile olmuştu.

Note 5 telefonu parçalanmıştı

İlgili haber sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf karesi ile gündeme gelmiş ve bizlerde siz değerli okuyucularımız ile bunu paylaşmıştık. Cebinden çıkan  cep telefonu Galaxy Note 5 parçalanmış bir şekilde sosyal medyada görüntülenmişti.

Uzman Çavuşumuza Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan duyarsız kalmayarak hasar gören cep telefonun yenisini gönderdi ve Devlet büyüklüğünü ve her daim askerimizin yanında olduğunu bu ufak jest ile göstermiş oldu.

Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu ve yaralanan Ast.Sb. Çavuşumuzu makamında kabul ederek duygularını ifade ederek emaneti Cumhurbaşkanımızın adın takdim etti.

Vali Toprak, konunu Sayın Cumhurbaşkanımıza aktarıldığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti.

” Cumhurbaşkanımız Sayın ERDOĞAN, askerimizin kullanılamaz hale gelen cep telefonun yerine yenisinin verilmesini emretti. Burada kendisini temsil etmek büyük onur ve şeref duyuyorum ve hediye ettiği cep telefonunu taktim etmek üzere aziz kardeşimizi davet ettik. Vali Toprak, vatanın bekası için gece gündüz bölücü terör örgütlerine göz açtırmayan askerlerimize şükran duygularını ifade etti.

“Cumhurbaşkanımızdan uzman çavuşa hediye cep telefonu” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir