Kategoriler
Sosyal

BTK, GSM operatörlerine şok ceza

BTK yapmış olduğu web sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamaya göre bazı operatörlerin kendilerine haksız kazanç sağladıkları ortaya çıktı olayın ise şikayetler üzere incelemelerin ardından ortaya çıktığı açıklandı.

Hangi Operatörler neden Ceza Aldılar

İlk olarak Türkiye deki operatörlere yapılan denetimler sonucu üç şirketin kullanıcıların yurt dışında yapmış oldukları aramalardan kaynaklandığı şirketlerin bu kurala uymadıkları için para cezası verildiği açıklandı.

AVEA Turkcell Vodofone ilk olarak Turkcell’ın yapmış olduğu  29 Aralık 2014 – 24 Mart 2015 tarihleri arasında abonelerine yanlış yönlendirme yapması ve Birleşik Arap Emirlikleri seçen müşterilerin başka bir ülkedeymiş gibi göstermesinden ve bu olaydan ise 98 aboneden haksız kazanç aldığı ortaya çıkmıştır. Turkcell yapmış olduğu bu yanlışı ise biraz pahalıya ödemiş  19 bin 138 TL idari para cezası aldı.Diğer bir olay ise Süper Yurt Dışı paketleri aktif durumda olduğu halde yurt dışı paketi yokmuş gibi davrandığı için ayrıca 181 bin 813 TL para cezası aldı bu yüzden yurt dışına giderken bu olayların sizlerinde yaşamaması için dikkat etmeleri gerekiyor.

Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir