Kategoriler
Donanım Haberleri

Samsung, Linux PC deneyimini kullanıcılara sunuyor

Samsung, teknoloji devi şimdilerde ise bilgisayarlardaki Linux deneyimini mobil cihazlara sunmaya hazırlanıyor.

Samsung Bixby 2.0 asistanını duyurmasının ardından bu gün ise yapmış olduğu açıklama ile yeni bir olaya daha imza attı. Linux PC deneyimini Samsung DeX eko sistemine getirmeyi planladığını Yapılan bu işlem ile cihazlara fare ve klavye takarak tam bir bilgisayar haline getirilebileceğini açıkladı. Zaten daha önce ise Samsung DeX’i tanıtmış ve şuanda ise Galaxy S8,  S8 Plus ve  Note 8 modellerinde bazı kullanıcılar deneyimden faydalanabildiklerini söyledi.

Samsung’dan Linux atağı

Samsung, PC‘deki Linux deneyimini sunan bir konsept geçtiğimiz günlerde Linux on Galaxy‘yı duyurdu.

Bu özellik ile işletim sistemini cihazlarınıza yükleyebileceğiniz bir uygulama olarak cihazlara yükleyebileceğini ayrıca yapılan başka bir açıklama ise  hareket halindeyken mobil cihazları kullanarak rahatlık kodlama  yapabilme imkanı sağladığını açıkladı.

Samsung’un bugün yapmış olduğu Geliştirici Konferansında Samsung DeX’in oyun yeteneklerini genişletmek ve mobil oyunları artık daha büyük ekranda oyun oynama imkanı sunduğunu ayrıca büyük oyun geliştiriciler ile ortak olduklarını duyurdu oynanacak oyunlar ise Survival Arena Vainglory BombSquad Revolution tabi daha bir çok oyunu bünyesine katmak için çalışmaların yapıldığını açıkladı Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir