Kategoriler
Sosyal

Apple’ın nostalji ayakkabısı satışa çıktı

Apple, e-bay  da satışa sunulan ayakkabı için rekor bir fiyat teklifi gelebilir. 15 bin dolardan satışa sunulacak ayakkabı için iki katı fiyat görebilir tahminleri yapılmakta.

Apple eski günlere gidiyor

Apple bir anlamda nostalji yaşıyor. 1990 yılların başında Apple tarafından çalışanları için üretilen renkli logolu Apple ayakkabısı önümüzdeki günlerde bir açık arttırma ile yeni sahibini bulacak.
tudorbet
Apple büyük bir teknoloji devi. Bugün günümüzde ürettiği mobil cihaz, bilgisayar ve yazılım ile en çok adından söz ettiren bir teknoloji firması. Bünyesinde binlerce çalışanı ile teknolojiye yön verenlerin başında geliyor. Ancak teknoloji devi Apple’ın bir dönemlerin moda takipçilerinden biri olduğunu ve hatta ayakkabı ve elbise ürettiklerine rastlıyoruz. O dönemlerin en şık üretimlerinden biri de üzerinde renkli Apple logosu olan beyaz spor ayakkabısı. Ve o ayakkabının bir tanesi geçtiğimiz günlerde e-bay üzerinden satışa çıkarıldı.

Heritage Auctions şirketi tarafından düzenlenen müzayede Apple ayakkabısı Dallas’ta bir müzayede evinde satılacak. Heritage Auctions yetkilileri,  Apple’ın bu nostalji spor ayakkabı için müzayede açılış bedelinin 15 bin dolar olacağını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti.

Bu ayakkabı Apple için 1990 yılların başında çalışanları için ürettiği özel bir seri. O yüzden önemli ve kıymetli bir ayakkabı, 15 bin dolar olan bu bedelin arttırma ile 30 bin dolar seviyesine kadar çıkacağını tahmin ediyorum dedi.

Apple hayranları ve her antika meraklıları için kaçırılmayacak bir fırsat olabilir. Bizden hatırlatması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir