Kategoriler
Oyun

Xbox One Serisinin Fişi Çekildi

Oyun konsolunda yeni nesle geçiş olarak değerlendirilen Sony PS4 cihazları ve Xbox One serisi, oyun konsolu tanımını değiştirmişti. Bundan 4 yıl önce yayınlanan yeni oyun konsollarıyla beraber piyasada da değişiklikler yaşanmaya başladı. Artık oyunlarda maksimum grafik değerlerini sunulabileceği ve yeni nesil konsollara özel oyunlar geleceği belirtilmişti.

Önemli bir geçiş dönemi olarak değerlendirilen yeni nesil oyun konsollarının da artık yavaş yavaş eski nesle dönmeye başladığını görüyoruz. Bunun ilk adımını atan firma ise Microsoft oldu. Yeni nesil oyun konsollu One modelinden sonra, One X serisini duyuran marka, şimdi ise mevcut serilerinin üretiminin durdurulduğunu açıkladı.

Xbox One Artık Yok

Firma tarafından alınan kararla beraber Xbox One konsollarının üretiminin tamamen durdurulduğu belirtildi. Bundan sonra Microsoft tarafından konsol satışlarının One S ve One X modelleri üzerinden devam edeceği belirtildi. Standart serilerin satışı için bir döneme son veren markanın, eski serileri almak isteyen kullanıcıların acele etmesini istediğini de belirtelim.

Xbox One

Öyle ki teknoloji devi stoklarında tükenmesi durumunda bir daha Xbox One sıfır olarak satılamayacak. En azından ikinci el piyasasında Xbox One modelinin devam edeceğini düşünüyoruz. Fakat yine de bir yandan da yeni modellere yönelme olduğunu söylemek lazım. Zaten markanın tam olarak istediğinin de bu olduğunu söylemek gerekiyor. One X konsolları üzerinde de çok sıkı bir çalışma söz konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir