Kategoriler
Mobil

HTC 10 Yeni Bir Güncelleme Aldı

Dönemine göre en başarılı akıllı telefonlardan biri olarak değerlendirilen HTC 10, aradan geçen uzun zamana rağmen güncelleme desteği alan akıllı telefonlardan biri olarak biliniyor. Sürekli olarak yeni güncelleme alacağı konusunda bir açıklama yapılmayan akıllı telefonların, hala güncelleme alması markanın bu konuda oldukça kararlı olduğunu da gösteriyor.

Piyasaya sürülen son akıllı telefon olan HTC U11 serisinin dışında, eski seriye de yazılım desteğinin kesilmemesi marka için önemli bir adım olarak gösterilebilir. Özellikle yeni seri akıllı telefonların Android Oreo alacağının açıklanmasından sonra bu durumun daha da önem verilen bir konu olduğunu da söylemek gerekiyor. HTC 10 için yayınlanan yeni güncellemenin detaylarından da söz edelim.

HTC 10 Güncellemesiyle Neler Sunacak?

Yeni güncellemenin sonrasında işletim sistemi sürümünde bir değişiklik yapılmadığı açıklandı. Yani beklendiği gibi Android Oreo müjdesine hazırlanmayın. Bunun yerine yayınlanan güncelleme birçok sistem değişikliğini getiriyor. Hata düzenlemeleri ve performans optimizasyonları konusunda ufak tefek iyileştirmeler yapan markanın, HTC 10 modeli için yayınladığı bu güncellemenin tek yeniliği de bu değil. Bunun dışında Android güvenlik güncellemeleri ve aylık güvenlik yamaları da akıllı telefonlara ekleniyor. HTC 10 aylık güvenlik güncellemelerinin sisteme dahil edilmesiyle beraber, markanın bundan sonraki güncellemeleri de eski seriler içinde sunacağının işaretleri verildi.

HTC 10

Güncellemeyi yüklemek isteyen kullanıcıların 425-450 MB arasında bir boyutta dosya indirmesi yapması gerekiyor. Güncelleme için açıklanan indirme boyutları bu kadar. Bunun dışında bir yenilik ise beklenmiyor. Yayınlanan sürüm notlarında da yeni özellikler sadece bu saydığımız değişikliklerle sınırlı. Herhangi ek bir değişiklik sunulmuş değil.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir