Kategoriler
Oyun

Türk Yapımı Oyun En Fazla Tercih Edilenler Listesinde

Türklerin yaptığı en çok oynanan listesinde bulunan Mount and Blade oyundan sonra yine Türkler tarafından yapılan bir oyun çıkmamıştı. Worm Animation tarafından yapılan bu oyun çok farklı değişiklikler getirerek ünlü oyun programı Steam tercih edilenler listesinde ilk sıralarda yer alarak büyük bir başarı elde etti. Oyunun genel teması ise macera ve müziği aynı oyun içinde harmanlamış olmaları.

Ne zaman Yayınlandı?

Eylül ayının ilk haftası yayınlanan oyun, satın alınanlar listesinde zirveye oturdu. Oyunun ana teması müziktir. Müzik üzerine kurulu oyun içerisinde karıştırıcı sayesinde 24 tane ayrı ayrı ses seçenekleri bulunmaktadır. Oyun dil alternatifleri olarak İngilizce ve Türkçe olarak kullanıcıların karşısına gelmektedir.

Oyunun Karakteri

Mıstık adı verilen karakter, adımları takip etmelisiniz ve o adımlar içerisinde bir müzik parçası oluşturmalısınız. Oluşturacağınız müzikler, müzik konusundaki becerilerinizi test edecek seviyede düzenlenmiştir. Birçok ses imkanlarını içinde barındıran oyun, en ufak sesleri bile kayıt etme imkanı vermektedir. Oyun çıktığı ilk andan itibaren birçok ödüle aday gösterilirken, daha yeni bir oyun olmasına rağmen ilk ödülünü almıştır. Kullanıcılar tarafından hemen benimsenen oyun, teknik detaylar ve müzik detaylarına sıkça yer vermektedir. Sistem gereksinimi olarak bilgisayardan çok fazla beklentisi olmayan oyunun, düşük bilgisayar özelliklerinde bile standart olarak çalışabilmektedir.

Oyunun Fiyatı

Türk yapımı olarak bu kadar çok satılan ender oyunlar arasında bulunan Beat The Game oyunu şu anda steam’da belli bir indirim oranıyla 10,5 TL gibi bir fiyat aralığında satılmamaktadır. Kullanıcıların daha fazla Türk yapımı oyunlara erişmesi için bu tarz oyunlar alınmalı ve yapan kişilere destek olunmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir