Kategoriler
Nasıl yapılır

Türkiye’de Bitcoin Nereden ve Nasıl Alınır? Güvenli mi?

Bitcoin, son zamanlarda sadece internet kullanıcıları hariç, büyük devletlerinde tercih ettiği para birimidir. Merak edilen soruların başında Türkiye’de bitcoin nereden ve nasıl alınır? güvenli mi? Soruları gelmektedir. Bitcoin alabilmek için ilk olarak dijital cüzdana sahip olmanız gerekiyor. Bu cüzdanlar üzerinden bitcoin alıp satabilirsiniz. Ancak bitcoin alabilmek için belirli siteler vardır. Siteleri detaylı olarak inceleyerek dijital cüzdan hesaplarınızı kolayca oluşturabilirsiniz.

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin alabilmek için ilk olarak sanal cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Sanal cüzdanı oluşturmakta oldukça basit bir yöntemdir. Bu sanal cüzdanı akıllı cep telefonlarından, bilgisayar üzerinden de oluşturabileceğiniz gibi internet üzerinden de yapabilirsiniz. İnternet üzerinden giriş yaparak ve web servislerine ulaşarak sanal cüzdan çıkartabilirsiniz. Herhangi bir cüzdan sınırı yoktur. İstediğiniz ve dilediğiniz kadar sanal cüzdan oluşturabilirsiniz. Sanal cüzdan çıkardıktan sonra ise, cüzdana TL transfer yaparak belirli sitelerden bitcoin satın alabilirsiniz.

Bitcoin Güvenli mi?

Merak edilen soruların başında bitcoin güvenli mi? Sorusu gelmektedir. Çünkü çoğu insan bitcoin satın alırken tedirginlik yaşamaktadır. Fakat bitcoin yapı itibariyle de güvenli işlem kayıt hafızasına sahip olmaktadır. Herhangi bir güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Ama bitcoin aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Cüzdan şifrenizi çaldırdığınız zaman, Bilgisayarlarınızın hacklenmesi ve dikkatsizlik itibariyle oluşan durumlar haricinde bitcoin sisteminin güvenlik sorunları yoktur. Bu durumda da kredi kartınızı veya cüzdanınızı çaldırmaktan farksızdır. Bitcoin yasaları gereği aynı paranın üst üste 2 kez harcanması mümkün değildir. Paranın daha önceden başka birine gönderilmediği veya paranın sizlere ait olduğu teyit edilmektedir. İşlemler gerçekleştirilmeden önce sistemler tarafından kontroller yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı da hileli yollar ile bitcoin alıp satımak mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir