Kategoriler
Mobil

Zenfone 4 Yeni Güncellemesi Yayına Girdi

En zengin akıllı telefon serilerini sunan markalardan biri olarak bildiğimiz Asus, geçtiğimiz ay içerisinde en güncel serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Zenfone 4 modeli olarak tanıtılan yeni akıllı telefonların içerisinde yer alan tam 6 farklı model olması dikkat çekmişti. Her kullanıma ayrı özellikleriyle öne çıkan telefonlar sunan markanın, yapısını korumuş olmasının yanı sıra serilerini daha da zenginleştirdiğini gördük. Bu nedenle mi bilinme ama Zenfone 4 modellerine gösterilen ilginin de daha fazla olduğu gözlerden kaçmadı. Ön sipariş rakamlarında da bekleneni aldığı görülen akıllı telefon serisinin satışının hemen arkasındansa güncelleme haberleri gündem oldu. Bu kez ikinci ana güncelleme gündemde.

Zenfone 4 Yeni Bir Özellik Kazanıyor Mu?

İkinci büyük güncelleme serisinin yayına girmesiyle beraber sürüm notlarında da bazı bilgilerin ele alındığını gördük. Bu bilgilere göre telefonun belli başlı hatalarının düzeltilmesi dikkat çekiyor. Zenfone 4 içerisinde düzeltilen en önemli hatanın arama menüsü hatası olması da başka bir ilginç nokta. Arama sonrasında yaşanan sorunların önüne geçilmesini sağlayan hata iyileştirmesi soruna çözüm oluşturmakta.

Bunun dışında çok fazla yeni bir özellik geldiğini söylemek yanlış olur. Genel hata iyileştirmelerine ek olarak, tek konuşulabilecek olan kısım kameralar. HDR çekim ve gece modu özelliklerinde bazı önemli değişimler görüyoruz. Daha farklı bir yenilik sunmayan telefonların güncellemesinin OTA kanalıyla dağıtıldığı da açıklanan son bilgi olarak kayda girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir