Kategoriler
Oyun

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Oyun İncelemesi

Soğuk savaş dönemine ait romanları olan Tom Clancy‘nin, Rainbow Six Siege, Splinter Cell gibi serileri de oyun dünyasına renk getirdi. Tom Clancy’nin ana teması gizlilik ve taktiksel oynanış. Ghost Recon serisi ise hem geçmişe hem geleceğe dayalı oyunlar oldular. Ubisoft şirketi bu oyunlar ile ünlendi

Şimdiye kadarki bütün Ghost Recon oyunları kendine has gizlilik ve taktiksel oynanışa sahip ve bu oyunlar insanları içine çekmeyi başarıyor. Fakat çevrimiçi oyunlar popüler olmaya başlayınca Ubisoft taktik değiştirdi ve ilk defa bir Tom Clancy oyununu açık dünya yapmaya karar verdi. Oyunun hikâyesi 2019 yılında Bolivya’da geçiyor. Oyundaki amaç Meksikalı kartel Santa Blanca’yı alaşağı etmek.

Just Cause Oyunlarına Benzer

Ghost Recon Wildlans de Santa Blanca karteli Bolivyayı adeta bir narko-devlet haline getirmiş. Karteli devirmek için ana ekip olan Operation King Slayer ekibiyle oyun boyunca savaşılıyor. Oyunda, Santa Blanca dünyanın en büyük kokain üreticisi haline gelmiş bulunmakta. Oyuncu, oyunda Santa Blanca üyelerinin peşinden gidip onları avlıyor ve ister kellesini alabiliyor ister tutuklayabiliyor. Resmi olmayan bu kartel avında CIA, DEA ve JSOC gibi özel birimlerde bulunuyor.

Oyunun Hikayesi

Oyunun hikayesi nano-diktatörlük olduğundan Just Cause oyunlarına benzerlik gösteriyor. Bolivya’ya demokrasi sağlamak için savaş veriliyor. Hikaye kısmında değinilebilecek çok fazla detay yok. Eski oyunlara kıyasla Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hikayeden daha çok oynanışa önem vermiş ve buda dikkat çekiyor. Co-op oynanışa da sahip.

Co-op Oynanış

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands 4 kişiye kadar co-op desteği sunuyor. Arkadaşlar ile oynandığında ayrı bir zevk veren bir yapım. Oyun aksiyondan daha çok taktiksel oynanışı desteklediği için co-op ayrı bir keyifli oluyor. Operasyonlara yaklaşma şekli tamamiyle oyuncuya bağlı.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir