Kategoriler
Oyun

Thimbleweed Park Oyun İncelemesi

Thimbleweed Park, oyun gündeminde büyük sükse oluşturan macera oyunları arasında yer alıyor. Oyunun en ilgi çekici yanlarından birisi ise zaman makinesi gibi sizi geçmişe götürmesidir.

Bu girişin ardından Thimbleweed Park oyun incelemesi ve detaylara bakacak olursak oyunun Scrimm kelime motorunu kullandığı ve kaliteli piksel grafiklere yer verdiğini görüyoruz. Ron Gilbet ve Winnick’İn 2014 yılında başlattığı Kickstarter kampanyası oldukça ilgi çekmişti. Tanıtım cümlesiyle bile oyun sevenleri etkilemeyi başaran bu ikili, 3 yıllık bekleyişin ardından bu oyunu piyasaya sürdü.

Oyunun Konusu Nedir?

Oyun 1987 yılında geçiyor ve açılışında bir cinayet meydana geliyor. Bu cinayete kurban giden adamı da oyunun giriş kısmında siz oynuyorsunuz. Bu cinayetin ardından oyunun ana bölümü başlıyor ve cinayetin yaşandığı yere Angela Ray ve Antonia Reyes geliyor.

Oyunun geçtiği Thimbleweed kasabası oldukça gizemli ve 80 nüfusa sahip olan bir kasaba. Oyunda Reyes ve Ray birbirinden tamamen bağımsız olan, farklı kişiler tarafından cinayeti aydınlatmak için gönderilmiş iki kişidir. Bu cinayeti aydınlatmak içinse ilerleyen safhalarda yaratıcı karakterler ile tanışmaya başlıyorsunuz.

Thimbleweed Park Oyunu Karakterler

Oyunun giriş kısmında yalnızca cinayete kurban giden bir kişi bulunuyor ve bunu oynayan kişi de direkt olarak siz oluyorsunuz. Ana bölümde ise karşımıza cinayeti araştırmak için Angela Ray ve Antonia Reyes adlı karakterler çıkıyor. Seviye ilerledikçe ise karşımıza yeni karakterler geliyor.

Oyunda size sunulan karakterlerden beş tanesini de siz oynayabiliyorsunuz. Ray ve Reyes‘e ek olarak kasabadaki küfürbaz palyaço Ransome, macera oyunları geliştiricisi hayalini kuran Dolores ve Dolores’in vefat eden babası Franklin ile oynama şansınız da bulunuyor. Oyun cinayet konusuyla başlasa da ilerleyen aşamalarda kahramanların hayatlarına giriş yaparak farklı yönlere sapabiliyor. Doloros hayaline kavuşabilecek mi ya da Franklin kızına kavuşabilecek mi gibi sorular oyunun bir anda ana konusu olabiliyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir