Kategoriler
Oyun

Tekken 7 Oyun İncelemesi

Tekken 7 oyunu ile son seriyi çıkaran Bandai Namco Games,  bizi Mishima Ailesi içindeki kökü çok eskilere dayanan klan savaşlarının son bölümüne götürüyor.

Dövüş türü video oyunları sayılacak olursa Street Fighter serisi ile Tekken serisi ilk akla gelenler olacaktır. En yeni Tekken oyunu olan Tekken 7, PC, PS4 ve Xbox ONE platformları için piyasaya çıktı. Mishima ailesi içindeki klan savaşlarına katılma imkanı sunan oyunda bir önceki oyuna ek olarak 8 yeni karakter daha eklenmiş. Kontroller açısından bakıldığında oyun serisine aşina olanlar hiç zorluk çekmeyeceği gibi ilk kez Tekken oynayacaklar da kontrollerin kolay olduğunu görecekler.

Tekken 7 inceleme

Oyun Modları

Diğer Tekken oyunlarında olduğu gibi, sisteme karşı oynanabilecek senaryo modunun yanında çevrimiçi olarak gerçek oyuncularla da karşı karşıya gelme imkanı sunan online mod mevcut. Ayrıca ek bir oyun kontrolcüsü bağlayarak offline olarak iki kişi oynamak ta mümkün oluyor.

Oynanabilirlik

Son yıllarda, video oyunu değerlendirme kriterlerinde ilk sırada gelmesi gereken oynanabilirlik faktörü, grafik, senaryo, ses gibi diğer özellikler kadar önemsenmiyor. Bir oyunda oynanabilirlik yetersiz olursa diğer tüm özellikler gereksiz kalacaktır. Tekken serilerinin en büyük artısı da oyuncuya neredeyse gerçeğe yakın dövüş deneyimini sunabilmesidir. Tekken 7 için bu kural yine değişmemiş. Karakterlerle yapılacak combolar ve rage özelliği oyunu çok keyifli hale getiriyor.

Grafikler ve Ses

Oyun, ortalama üstü bir grafik kalitesi sunuyor. Orta düzey bir PC ile yüksek ayarlarda oyunu oynamak mümkünken, Xbox ONE ve PS4 konsolları da 60 FPS ile akıcı bir deneyim sunuyorlar. Gerek oyun içi efektler gerekse karakterlerin seslendirmeleri de son derece profesyonel.

Sonuç

Tekken 7, sadece serinin fanatiklerini memnun etmekle kalmayıp oyunu ilk kez oynayacaklar için de güzel bir oyun deneyimi sunacaktır. Günümüzde dövüş oyunlarının sayısının fazla olmadığını düşünürsek Tekken 7 kesinlikle kaçırılmaması gereken bir oyun olarak öne çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir