Kategoriler
Oyun

Sony’den Bir Konsol Bombası Daha Geliyor!

Sony, hız kesmeden yeni konsolları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kez de bir el konsolu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Konsol dünyasının en ünlü markalarından biri olan Sony, bildiğiniz gibi çok sık arayla konsol üretiyor ve bu durumdan açıkçası kullanıcıları biraz müzdarip. Çünkü Sony  yeni konsolları çok sık ortaya koydukça kullanıcılar ellerindeki konsolların eskidiğini ve artık oyunların, güncellemelerin gelmemeye başladığını görüyorlar. Haliyle Sony’e bu konuda bir tepki olsa da, gelen konsollar oldukça da seviliyor. Mesela Playstation 4 Pro, oyuncuların çok sevdiği, çok taktir ettiği bir konsol olmuştu. İşte bu kez de Sony, hiç hız kesmeden yeni bir konsolu daha bizlere taktim ediyor.

SONY’DEN EL KONSOLU

Sony, yeni bir el konsolu üzerinde çalışıyor. Üstelik çaba sarf ettiği el konsolu ile uğraşan ekip bizzat Playstation 4 üzerinde çalışmalar yürüten ekip olduğundan çok kaliteli bir cihazın ortaya çıkarılacağı tahmin ediliyor. Cihaz ile ilgili her ne kadar resmi bir açıklama olmasa’da ortaya çıkan sızıntılar bizi sağlam bir konsolun beklediğini gözler önüne seriyor.

Sony, gelirlerinin çok büyük bir kısmını oyun konsollarından sağlıyor ve zaten oyun konsolları dendiğinde akla gelen ilk şirketin Sony olduğunu söyleyebiliriz. Sony tarafından alınan son başarılardan sonra da artık uzun yıllar Sony’nin liderliği koruyacağı tahmin ediliyor. Tabii her ne kadar böyle söylesekde teknoloji dünyasında yarını kestirmek dahi epey zor bu da bir gerçek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir