Kategoriler
Yazılım

Hortlayan Zararlı Alt Yazı Dosyalarına Dikkat!

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar çok tehlikeli bir virüsün varlığını ortaya koydu. Söz konusu virüs alt yazı dosyaları ile bulaşıyor.

Güvenlik hususunda yaptığı araştırmalar ile dikkat çeken Checkpoint tarafından gerçekleştirilen son araştırma, oldukça zararlı bir virüsün varlığını ortaya koydu. Söz konusu virüs, zararlı alt yazı dosyaları olarak karşımıza çıkıyor. Bu dosyalar, medya oynatıcılar aracılığı ile cihazlarınıza bulaşıyor.

FİLM ALT YAZILARI SİZİ SAVUNMASIZ HALE GETİRİYOR!

Bildiğiniz gibi artık ülkemizde de yabancı dizilere olan ilgi eskisinden çok daha fazla. Aynı zamanda alt yazılı filmlerde indirilip izleniyor. Ancak özellikle bazı internet siteleri güvenliği tehlikeye sokacak dosyaları indirmenize neden oluyor.

Medya oynatıcılara film alt yazıları eklendiğinde maalesef savunmasız hale geliyorsunuz çünkü bu şekilde virüs cihazınıza bulaşmış oluyor. Şuan da Checkpoint, 200 milyon civarı kişinin bu virüslerden müzdarip olduğunu ifade ediyor.

Mesela bir film dosyası indirdiyseniz ve bu dosyanın farklı çevirilerini bulabilmek amacıyla internetten indirmeler yaptıysanız siz de büyük bir  ihtimalle risk altındasınız. Çünkü virüs programları dahi bu zararlı yazılımı algılayamayıp iyi huylu olarak görüyor ve bu da sisteminize virüs girdiğinde bundan haberinizin dahi olmaması anlamına geliyor.

Checkpoint tarafından sunulan verilere göre hackerlar, bu zararlı yazılım sayesinde cihazınızı tamamen kontrolleri altına alabiliyorlar. Bu da tüm kişisel bilgilerinizin başkalarının eline geçmesi anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir