Kategoriler
Oyun

Sony yeni taşınabilir oyun konsolu çıkaracak mı

Taşınabilir oyun konsolu konusunda liderlik koltuğunu Nintendo’ya devreden Sony yeni bir Konsol piyasaya çıkaracak mı merak konusu oldu.

En son çıkarmış olduğu Playstation Vita ile kullanıcılarını hayli üzen Sony Psvita konusunda Başarılı olamadı. Bundan bir önce ki satış rakamları kıran PSP gibi beklediği rakamlara ulaşamadığından PsVita’dan erken vazgeçmişti.  Bunun en büyük sebepleri arasında görünen yetersiz oyun çıkması, Mobil oyunları, yeteri kadar reklam bütçesi ayırması ve kopya oyuna karşı ciddi önlemler almasından kaynaklanmaktadır.  Sony’nin PsVita’dan desteğini erken çekmesi tam anlamıyla bir fiyasko olarak nitelendirildi.

Belkide Sony taşınabilir oyun konsolu konusunda pek başarılı oladığını kendide kabullenmek zorunda kalmıştır diye tahmin etmekteyiz. Nintendo ise hayli halinden memnun ki son olarak hem taşınabilir hemde tv üzerinden oynayabileceğiniz konsol üreterek ciddi reklam bütçesi ayırmıştır. Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Nintendo Switch ile Sony tarafını tv konsollu konusunda devirme çabaları ne kadar sonuç gösterir bilinmez ancak şu da bir gerçektir ki taşınabilir konsolda devirmeyi başardı yada Sony erken pes etti. Her iki konsolun ayrı oyuncu kitlesi bulunsa da araya giren davetsiz ziyaretçi olan mobil oyunlar taşınabilir oyun konsolu dünyasını hayli etkiledi. Şimdi kullanıcıların sorduğu asıl soru Tv konsolunda kim galip aslında bu sorunun cevabı Sony olarak görünmekte. Sony Playstation 4 Pro 4K video oynatmasından dolayı grafik hastalarının Sony Playstation 4‘den Sony Playstation 4 Pro‘ ya geçtiğini biliyoruz. Sony cephesi her ne kadar taşınabilir konsola önem vermese de Tv konsollarına oldukça fazla önem verdiğinden Nintendo Sony rekabetinde Sony galip gelecektir. Asıl akıllarda şu soru işareti var Sony yeni bir Taşına bilir oyun konsolunu Playstaion 5 ile birlikte tanıtma ihtimali ne kadar yüksek. Sony yetkililerinden herhangi bir resmi açıklama gelmese de sürpriz olarak çıkması taşınabilir konsol hayranlarını sevindirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir