Kategoriler
Donanım Haberleri

USB Bellek Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor ?

USB bellek satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenleri sizler için izah ediyoruz.

USB bellekler günümüzde artık büyük boyutlar barındırabiliyorlar. Hatta 2 TB’a kadar yani günümüzün pek çok HDD’sinden daha fazla depolama alanı sunabilen USB bellekler var. Ancak tabii boyut arttıkça USB belleklerin fiyatları da bir hayli artmakta.

DEPOLAMA ALANI

USB Bellek almadan önce en fazla dikkat edilmesi gereken şey depolama alanıdır. Eğer ihtiyaçlarınızı karşılamayacak bir USB bellek alırsanız haliyle paranızı boşa harcamış olacaksınız. Bu yüzden alacağınız USB belleği ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercih etmelisiniz. Mesela eğer oyun dosyalarını barındırmak için bir USB belleğe ihtiyacınız var ise o zaman en az 64 GB USB bellek satın almanızı öneririz. Çünkü günümüzde pek çok oyun çok fazla alan kaplamaktadır. Mesela GTA 5 oyununun boyutu yaklaşık 60 GB’a denk gelmektedir. Haliyle 32 GB bir flash bellek pek işinize yaramayacaktır.

KALİTE

USB belleklerde esasen kalitenin önemli olmadığı söylenir ancak hız olarak güçlü, USB 3.0 USB bellekleri seçmenizde yarar vardır. Bu doğrultuda en iyi seçenek aynı fiyatlara sahip cihazlar arasında bir karşılaştırma yapmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir