Kategoriler
Oyun

Red Faction Guerilla: Re-Mars-tered Oyun İncelemesi

Oyun konsollarının en gözde oyunlarından biri olan Red Faction Guerilla yeni bir sürüm ile oyun severlere tanıtıldı. Oyunculara sunmuş olduğu özgürlük ile dikkat çeken oyunda  kullanıcılar EDF adı verilen bir topluluğa karşı mücadele veriyorlar. Bu topluluk Mars’ı kontrol altına almış durumda. Ayrıca Mars’ın kendine has özelliklerinden de etkili bir  şekilde güç topluyorlar. Oyunun ana karakterine verilen isim ise Alec Muson. Alec, aile fertlerinden birinin başına gelen bazı olaylar nedeni ile bir topluluğa katılmaya karar veriyor. Katılmış olduğu topluluğun ismi ise Red Faction. Red Faction, EDF topluluğuna karşı bir mücadeleye başlıyor. Alec ise toplulukta en etkin karakterlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Red Faction Guerilla Re-Mars-tered oyun incelemesi

Oyundan bahsedecek olursak, en etkili silahlardan bir tanesi balyoz. Balyoz sayesinde oyunda önümüze çıkan engelleri aşmak kolay bir hale geliyor. Çünkü hemen hemen her şeyi yıkma ve parçalama gücüne sahip. Karakterimiz sayesinde istediğimiz her yere saldırabiliyoruz. Bu da oyunu oynayan kişiye farklı duygular hissettiriyor. Ancak oyunun kurgusu bizim her zaman başarılı olmamızda izin vermiyor. Düşmana yapay zeka ile bizden bir adım ilerisini düşünüyor. Bu da zorlu bir savaşın ortasında çetin bir mücadele vermemize neden oluyor. Oyunun teması gelecekte bir zaman evresinde tasarlanmış. Bundan dolayı silahların Nano teknoloji ile tasarlandığını görüyoruz. ÖzellikleNano Tüfek ve Elektromanyetik Disk Fırlatıcı bize bunu hissettiriyor diyebiliriz. Aynı hassasiyeti Kızıl Gezegen’de kullandığımız araçlardan da alabiliyoruz. Ancak sürüş dinamikleri biraz orta seviyelerde kalmış gibi görünüyor.

Red Faction Guerilla Re-Mars-tered oyun incelemesi

Oyunda bir noktaya gitmek için kamyonlar ve hafif taşıyıcılar tasarlanmış.Üstelik bu taşıtları kullanmak hiç kolay değil. Büyük taşıtları kontrol etmenin bir hayli zor olduğunu göreceksiniz. Oyunun 20 saate yaın bir oynama süresi var. Ve karakterimizin üzerinde en fazla 4 silah taşıyabiliyoruz. Tasarladığımız taktikler ile düşmana saldırabiliyoruz. Taktik ve stillere göre silah seçimi yapmak oyunda başarılı olmanın en önemli detaylarından bir tanesi.

Red Faction Guerilla Re-Mars-tered oyun incelemesi

Oyun hakkında söyleyebileceğimiz en önemli konu, bir önceki sürümle hemen hemen aynı senaryo ve içeriğe sahip olması. Grafikler ve detaylarda bazı yeniliklerin yapılması dışında yenilik mevcut değil Bir önceki sürümü oynayanlar bu durumdan rahatsız olabilirler. Ancak oyunu ilk kez oynayacaklar için aynı şeyi söylemek doğru olmaz.

“Red Faction Guerilla: Re-Mars-tered Oyun İncelemesi” için 3 yanıt

Oyunu çok merak ettim. En kısa sürede alıp oynamak istiyorum. Güzel bir oyun incelemesi olmuş. Çok teşekkürler teknoloji haberim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir