Kategoriler
Oyun

Özel Tasarım PlayStation 4 Gran Turismo Tanıtıldı

Oyun konsollarında model yenilemeleri kadar, tasarım yenilemelerinin de üzerinde durulmaya başlandı. Konsollar arasındaki tasarım yarışının başladığını gösteren ise Microsoft oldu. Teknoloji devi yaptığı tanıtımla beraber, Xbox oyun konsolları için Minecraft özel serisini tanıtmıştı. Tasarımın baştan sona değiştiği görülen konsollarının ise Minecraft tutkunları tarafından bir hayli ilgi çektiğini gördük. Bu adımın başarılı olduğunu görmüş olacak ki Sony tarafından da benzeri bir adım atıldı. Bu kez Sony, PlayStation 4 Gran Turismo serisini tanıttı. Oyun konsollarının yenilenmiş modeli olarak karşımıza çıkacak olan yeni tasarım oyun konsollarının detaylarında da beklentileri karşılayacak sürprizler dikkat çekiyor.

PlayStation 4 Gran Turismo Özel Hediyelerle Geliyor

Adından da çok net anlaşılacağı gibi yeni seri oyun konsollarının, Gran Turismo oyununa özel olarak yayınlandığı görülüyor. Efsane haline gelmiş ve yarış tutkunları için bir hayli beğeni toplayan oyun serisi için özel tasarım olarak hazırlanan konsollarda, donanım ve teknik farklılıklar beklemek yanlış olur. Oyuna özel bir sistem yükseltmesi ya da iyileştirmesi yapılmıyor.

Buna karşın tasarımda ise oyunun doğrudan etkilerini görüyoruz. Hem kontrol cihazlarında hem de konsol üzerinde kullanılan logolar bir yana, konsol beraberinde oyunun ilk sürümü de sunuluyor ve oyun içi para olarak tabir edilen ödüllerden de büyük oranda kredi kazanıyorsunuz.

Tabii ki PlayStation 4 Gran Turismo, bu oyun için özelleştirilmiş bir seri olsa da konsolları standart biçimde farklı oyunlar içinde çok rahat kullanabiliyorsunuz. Henüz fiyat farkı konusunda bir açıklama yapılmayan serinin, kontrol cihazı dahil tam tasarımının 18 Ekim tarihinde satışa çıkacak belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir