Kategoriler
Mobil

Alcatel U5 HD Tüm Teknik Detaylarıyla Duyuruldu

Fiyat performans odaklı akıllı telefon modellerinden biri olarak karşımıza çıkan Alcatel akıllı telefon serilerine son olarak Idol modelleri eklenmişti. Idol modellerinin fiyatlarıyla öne çıkmasından sonra ise marka aynı konsepti yaşatarak, yine düşük fiyat aralıklı yeni bir akıllı telefon modeli daha piyasaya sürme kararı aldı. Alcatel U5 HD adı ile duyurulan ve özellikleri de açıklanan yeni akıllı telefonların yine düşük fiyatlı performans serileri olacağı açıklandı. Hemen yeni seri akıllı telefonların açıklanan özelliklerine geçelim.

Alcatel U5 HD Tüm Teknik Özellikler

Yeni akıllı telefonlar giriş seviyesi akıllı telefon özelliklerine sahip. Artık mini modeller olarak gösterilen 5 inç ekran boyutuna sahip olacak olan akıllı telefonların, ekran çözünürlük değerinin ise 720p olarak açıklandı. 1280 X 720 çözünürlük son dönem akıllı telefonları için epey düşük bir değer olarak gösterilebilir fakat IPS LCD panel ve 5 inç ekran boyutuna göre tatmin edici bir değer görsel sunuluyor.

Alcatel U5 HD

Bunun dışında Alcatel U5 HD modelinin teknik kısmına geçtiğimiz zaman, işlemcilerde MediaTek 6737 modelinin kullanıldığını görüyoruz. Hız konusunda giriş seviyesinin üzerine çıkamayan 6737 serisinin fiyatı düşürmek odaklı kullanılan bir işlemci modeli olduğunu da biliyoruz. Cortex A53 çekirdekleriyle beraber işlemcilerin 1.3 GHz değerine sahip olduğunu görüyoruz. Açıkçası bu seride çok yüksek bir işlemci gücü beklememek gerekiyor. 4 çekirdekli işlemciye eşlik eden 1 GB RAM bellek miktarı da bunun bir kanıtı.

Android Nougat işletim sistemi kullanması büyük bir avantaj olarak gösterebileceğimiz modelin, 8 MP arka ve 5 MP değerinde ön kameraları var. Parmak izi ve benzeri teknolojileri de bulunmayan telefonların son olarak 2250 mAh değerinde bataryasının bulunduğunu da ekleyelim. Alcatel U5 HD fiyatının ise önümüzdeki haftalarda açıklandığını göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir