Kategoriler
Oyun

Marvel’den VR atağı

Marvel tarafından geliştirilen Oculus oyunu ile süper kahramanlarını bir araya getirerek VR ile buluşturuyor. Disney’in D23 etkinliğinde duyurduğu Marvel Powers United VR ile ilgili bilgiler haberimizin devamında.

Disney cumartesi günü D23 etkinliğinde duyurmuş olduğu  Marvel Powers United VR, Oyun sevenlere özel olarak Marvel’in kahramanlarına dönüştürme imkanı sunuyor.

Marvel kahramanları bir arada

Heyecan dolu oyunlarıyla bilinen Marvel kahramanları hepsi bir arada omuz omuza mücadele edecek. Oculus markası olarak bilinen Powers United VR, daha önceden bilinen VR wave shooter oyununa oldukça benziyor.

Oyunla ilgili en çok dikkat çekilen özelliği ise çoklu oyuncu desteği sunması. Bu özelliğin oyuncu kitlesi genişleyeceğe benziyor. Oyun içerisinde tam olarak 12 karakter bulunurken bu karakterlerden dilediğinizi seçmenize olanak sağlayacak.

D23 etkinliğinde gösterime sunulan videoda The HulkKaptan Marvel ve Roket Rakun gibi karakterlere dönüşüm oyun meraklılarını fazlasıyla heyecanlandırdı.

AAA kalite oyun geliştiricilerinin ilgisini çekmek için kullanıcı sayısı az olan VR konsoluna 500 milyon dolarlık bir bütçe ayırdı. Bu yatırıma yönelik ne kadar dönüş sağlayacağı henüz bilinmiyor. Oyuna ciddi bütçeler ayıran firma ilgili toplayabilmek için fazlasıyla çaba harcamış gibi görünüyor. Oyunun net çıkış tarihi belli değil ancak 2018 yılında çıkması ön görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir