Kategoriler
Oyun

Kutulu Oyun Satışlarında Şaşırtan Artış !

Bilindiği üzere kutulu oyun satışları dijital oyunlara göre biraz geride gözüküyordu ancak Amerika’da yapılan kapsamlı bir araştırma sonucunda oyun satışlarında kutulu oyun satışlarının daha yüksek olduğu net bir şekilde ortaya koyuldu.

Günümüzde Steam, Origin ve daha pek çok sanal satın alma platformu mevcutken kutulu oyun satın almak için mağazalara akın eden kitlenin bir hayli azaldığı düşünülüyordu. Daha doğrusu biz Türkiye’de bu şekilde gördüğümüz için Türk halkı olarak bu şekilde düşünmekteydik. Ancak Amerikalı bir kurumun ortaya koyduğu araştırmalar esasen kutulu satışların çok daha yüksek olduğunu, aynı zamanda kadınların da oyunlara yoğun bir ilgi gösterdiğini ortaya koyuyor.

KUTULU OYUN SATIN ALMA ORANI YÜKSELDİ

Ortaya konulan rapora göre kutulu oyun satışları 2016 yılında toplam oyun satışlarının tam %74’ünü kapsıyor. Kalan ufak dilim de dijital platformlara ait. Ancak söz konusu raporun Amerika için geçerli olduğunu üstüne basarak ifade edelim. Bizim görüşümüz kutulu oyunlara bu ilginin bir numaralı sebebi hem fiziki olarak kullanıcının eline aksesuar, DVD geçmesi, hem de daha büyük indirimlerden yararlanabilme imkanının söz konusu olması…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir