Kategoriler
Yazılım

Google Android Gece Fotoraf Çekim Uygulaması

Bir çok şık akıllı telefonlar gerçekten güzel ve muhteşem fotoğraflar çekebilir. Bununla birlikte etkili yollardan birisi’de düşük ışık koşullarında ucuz DSLR’ler veya flaş içermeyen kameralar ile en azından loş ayarlarda çekim yaparken en iyi ve en mükemmel kaliteyi yakalamak.

Google, araştırmacısı olan Florian Kainz, bu boşluğu giderebilecek bir Android uygulaması geliştirdi. Android kullanıcılarının ideal olmayan koşullarda bile net fotoğraflar çekmesine yardımcı olabilecek bir uygulama oluşturdu. Bu Uygulama kullanıcılara doğada çekilen fotoğraflara ISO üzerinde elle kontrol sağlıyor; bu da fotoğrafçıların objektife daha fazla ışık girmesine yardımcı oluyor.
Kainz’in uygulamasındaki gizli sos patlamalı fotoğraf makinesinin deklanşöre dokunduktan sonra kullanıcılar 64 kare fotoğraf çekebiliyor görüntü üzerindeki istenmeyen sonuçları kaldırmak ve görüntüyü temizlemek ve bu problemi ortadan kaldırmada oldukça başarılı Google Pixel ve Nexus 6P testlerinde sonuçlar etkileyici başarılar elde etti.

Kainz, muhteşem bir çözüm değil ve fazlasıyla işlemci yoğunluğu var ancak bu bir başlangıç olduğu için ve problemleri ortadan kaldıracağı hareketi telafi ettiğinden, fotoğraf makinesini alçaltıp yükseltebilirsiniz veya (sabitlersiniz) ifadesini kullandı.

Maalesef, bu uygulama hazır değil Geçilen gelecekteki Pixel tekliflerine dahil edilecek veya bir noktada bağımsız bir uygulama olarak sunulacak dedi.

“Google Android Gece Fotoraf Çekim Uygulaması” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir