Kategoriler
Oyun

GTA 5 Yeni Nesil Grafik Gücü Kazanıyor

GTA 5’in yeni grafik modu kullanıcılara sunuluyor. Bu mod sayesinde GTA 5 içerisine yüksek grafik çözünürlükleri sağlıyor ve Los Santos şehrini daha renkli gösteriyor.

Yalnızca şehri ele almayan mod, arabalar, motosikletler, insanlar ve giydikleri elbiseler, mağazalar gibi birçok alanda yeni nesil grafiğine yaklaşım sergiliyor. Rockstar Games’in yapımcılığını üstlendiği oyunu Grand Theft Auto V 2013 yılında çıkış sağlamasına rağmen Birleşik Krallıklar’da satış rekorunu kıran ve en çok satan oyun listesinde 1. sırada yer alıyor.

80 milyondan fazla kopya oyun satan GTA Online yüzünden dolayı Rockstar Games yeni bir oyun yapma girişimini erteliyor. Bu nedenden dolayı yeni bir GTA bekleyen oyun severler, Rockstar Games tarafından açıklama yapılmayınca GTA 5’i kendileri modlayarak yeni nesil grafiğe yakınlaştırıyor.

Özgür Bir Şehir Yüksek Donanım Gerektirir

Yeni bir oyun bekleyen ancak GTA Online nedeniyle GTA VI projesini erteleyen Rockstar Games’e karşı, mod yapımcıları devreye giriyor. Yeni yayınlanan ve indirmelere başlanan NaturalVision Remastered modu sayesinde GTA 5 grafiklerini yükseltiyor ve oyun içerisine yeni ışıklar ekliyor.

Renk ve tonlamalar üzerinde daha fazla önem verilen bu mod içerisinde oyun böylelikle daha gerçekçi görülüyor. Toplam 1.200 saat üzerinde çalışılarak ortaya çıkarılan Remastered modu, mod yapımcılarının yaklaşık 40 saatini Google Sokak Görünümü’ne ayırdıkları belirtiliyor.

Yeni NaturalVision Remastered modu sayesinde kullanıcılar daha kaliteli bir Los Santos’a sahip oluyor ancak bu modu yükleyebilmek için GTA V sistemini kaldıran bilgisayarların, biraz daha üst segment özeliklere sahip olması gerekiyor. Mod kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

 

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir