Samsung’un Gelecek Amiral Gemisi Galaxy S9’un İşlemcisi Belli Oldu!

Sıradaki içerik:

Samsung’un Gelecek Amiral Gemisi Galaxy S9’un İşlemcisi Belli Oldu!

e
sv

FIFA Oyununda Kadın Maçlarına İlgi Oldukça Düşük

avatar

teknolojihaberim

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

FIFA serisinde erkekler ve kadınlar arasında karşılaştırma yapıldığında kadın futbol takımlarına ilginin oldukça düşük olduğu gözlemlendi.

FIFA serisi futbol oyunları hususunda kuşkusuz zirvede. Oldukça sevilen FIFA, PES ile yaptığı rekabette şuana kadar önde gözüküyor. Ünlü futbol serisinin FIFA 16 oyununda bir ilk ile karşımıza çıktığını da gözlemlemiştik. FIFA oyunlarında ilk kez kadınlar sahnedeydi. Yani FIFA 16, kadın futbol takımlarının da bulunduğu ilginç bir oyun olmuştu.

KADIN FUTBOL TAKIMLARINA İLGİ SÖNÜK KALDI

FIFA 16 ve FIFA 17’de kadınlar takımları bulunurken elimize ulaşan bilgilere göre kadınlar takımına ilgi beklenenden çok daha düşük. Playstation 4 platformu ve Xbox platformu hesap edilerek yapılan bir araştırma kapsamında, FIFA oynayan oyuncuların yalnızca %10’luk kısmı kadınlarla maç yapmış. Yani %90’lık kısım FIFA tarafından eklenen kadın futbol takımları ile meraktan dolayı dahi bir maç bile yapmamış. Bu ilginç istatistik, FIFA’nın kadın futbol takımlarını devre dışı bırakmasına neden olabilir. Veyahut bu yeni takımları devre dışı bırakmasa bile üstüne fazla düşmemeye karar verebilir.

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.