Kategoriler
Mobil

Samsung’un Gelecek Amiral Gemisi Galaxy S9’un İşlemcisi Belli Oldu!

Samsung’un yeni amiral gemileri olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri ülkemizde yeni satışa çıkmışken Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S9 ile ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı!

Samsung’un yeni amiral gemi modelleri olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus dünya genelinde satışa çıktı. Samsung’un yeni amiral gemileri yok satarken Samsung görünüşe göre yeni amiral gemisi Galaxy S9 ile ilgili çalışmalara çoktan başlamış

Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Snapdragon’un son işlemcisi olan Snapdragon 835 işlemciden güç alıyordu. Rakipleriyle aynı işlemciyi kullanan Samsung sadece Amerika’da satışa sunduğu modelde Snapdragon 835 işlemciyi kullanmıştı. Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan Samsung Galaxy S9 modeli ise Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden güç alacak.

Snapdragon 845, Samsung Ve TSMC Tarafından Üretilecek!

Hali hazırda Snapdragon 835 işlemcilerini üreten Samsung Snapdragon 845 işlemcilerini de Samsung ve TSMC tarafından üretilecek.

Bilindiği gibi Samsung amiral gemi modellerinde iki farklı işlemci kullanıyor. Bu işlemcilerden Snapdragon olanını Amerika‘da satışa sunarken Exynos olanını kendi ülkesinde ve diğer ülkelerde satışa sunuyor.

Galaxy S9’un Exynos Sürümü Daha Yüksek Performans Sunacak!

Samsung’un Galaxy S serisinde kullandığı işlemcilerden kendi işlemcisi her zaman daha fazla performans sunuyordu. Bu anlamda Samsung’un Galaxy S9’da kullanacağı Exynos işlemcisinin de Snapdragon 845 işlemciden daha yüksek performans sunması bekleniyor. Bakalım Samsung’un yeni amiral gemisi olacak olan Galaxy S9’da bizleri neler bekleyecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir