Kategoriler
Donanım Haberleri

Ford Şişme Bisikletleri Görücüye Çıktı

Otomobil teknolojilerinin öncü markalarından biri olan Ford, yavaş yavaş yeni alanlara açılmaya başladı. Markanın yeni açıldığı alanlardan biri olan bisiklet teknolojileri için ise beklenen adım geldi. Ford şişme bisiklet serilerini duyurdu.

Otonom araç teknolojilerinin ve en önemlisi de elektrikli bisiklet sistemlerinin gelişmeye başlaması yavaş yavaş standart sürüş bisikleti serilerinin unutulmaya başlamasına neden oldu. Bu alanda yapılan satışlar için açıklanan raporlarda sektörde nasıl bir değişim oluştuğunu ortaya koyuyor.

Yavaş yavaş değişim gösteren bisiklet teknolojilerine ayak uydurmak için çalışmalar yapan firmalardan birisi de otomotiv devi Ford oldu. Otonom araç denemeleriyle dikkatleri üzerine çeken marka şimdi ise yepyeni bir bisiklet teknolojisine imza attı. Bu kez marka şişme bisiklet adı verilen yeni bir teknolojiyi tanıttı.

Şişme Bisiklet Teknolojisi Nasıl Çalışacak?

Ford duyurusuyla beraber bir anda gündem olan teknoloji hakkında belli başlı detaylarda paylaşıldı. Yapılan paylaşımlarla beraber şişme bisiklet teknolojisinin neler barındıracağını da görmüş olduk. Standart bire bisiklet şeklinde gelen yeni serinin ilk olarak belli başlı bölümlerinin yine metal parçalar olduğunu belirtelim.

Ön direksiyon kısmı, pedal ve teker kısımları çok daha hafif bir metal alaşımdan yapılmış olsa da standart bisiklet teknolojilerinde bulunan parçalar. Asıl fark ise gövde bölümünde. Gövde bölümünde büyük bir çoğunluk şişme malzemeden yapılmış durumda. Tam olarak şiştiğinde oldukça sert ve dayanıklı bir hale dönüşen gövde bölümünün indirilmesi durumunda ise bisiklet kolayca katlanıp taşınabiliyor.

Daha Hafif Tasarım

Taşınabilirlik konusunda sadece katlanabiliyor olması değil bunun dışında malzemelerinde yeni nesil standart metale göre çok daha hafif malzemeler olacağının açıklanması yine Ford şişme bisikletlerinin bir hayli pratik olmasını sağlayacak. Şu an için sadece ilk duyurusu yapılan bisikletlerin ne zaman kullanıma gireceği ve ne kadar fiyatla satılacağı da açıklanmış değil. Muhtemelen Ford’un şişme bisiklet teknolojisi için denemelerini tamamladıktan sonra özel bir tanıtım yapması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir