Kategoriler
Oyun

FİFA 18 ile PES 2018 rekabeti

FİFA 18 ile PES 2018 rekabeti kıyasıya devam ediyor. Her yıl sonbahar da bu iki ezeli rakip’in kıyasıya mücadelesine şahit oluyoruz. Bu iki dev arasındaki sular bir türlü durmak bilmiyor.

FİFA 18 ile PES 2018 derbisi

Dünyanın belkide en çok takip edilen spor dallarından bir olan futbol yeşil sahalarda olduğu kadar video oyunları içinde geçerli bir konuma geldi. Coşkulu maçlar yıldız futbolcular ateşli taraftarlar. Futbolu özetlemek istersek sanırım bu tarif en isabetlisi olur. Herkesin gönlünde yatan bir takım ve yıldız futbolcu mutlaka vardır. Yeşil sahalarda veya video oyunlarında ezeli rekabet hiç bitmeyecek gibi devam ediyor.
pasgol giriş
FİFA ve PES arasındaki bu ezeli rekabet de sanırım FİFA 18 bir tık daha önde gidiyor. PES kanadı FİFA‘nın yapmış olduğu ataklara karşılık vermiş değil. Bu ikili son zamanlarda olmadığı kadar da birbirlerine yakınlaşmış gözükmekte. Bu iki devin mücadelesi sosyal mecrada da oldukça yankı yapmış durumda. FİFA kanadında yapılan yeni gelişmeler ve yapılan transfer ile oldukça baskın duruma geçti. FİFA 18 dünya futbolunun ekol ismi olan ve bir çok hayran kitlesi bulunan Cristiano Ronaldo’yu bünyesine katarak PES 2018‘e göz dağı verdi. PES oyuncuları ise Maradona ve Usain Bolt anlaşmalarını yeterli görmüyor. Ayrıca PES halen lisans işlerini bitirmiş değil. Bu durumda belli etmeseler de oyuncuları sabırsızlandırıyor. FİFA kanadı bu yıl PES 2018‘e göre daha rahat bir sezon geçirecek durumda.

FİFA 18 ve PES 2018 arasındaki bu rekabet oyunculara daha görkemli bir vizyon sunuyor ve bizde bunun keyfini çıkarıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir