Kategoriler
Yazılım

Windows 10 Yükseltme Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Yeni çıkan sürümleri ile kullanıcılarına o özelliği tanıtmak isteyen Microsoft, sürekli olarak önerme gönderimleri yapmaktadır. İşte bu gönderimlerinden bıkan ya da deneyipte memnun kalmayanlar için yapılacak işlemi anlatacağız. Bu işlem sayesinde Windows 10 için yükseltme bildirimlerini almak istemeyenler hem bu bildirimlerden kurtulacak hem de eski sürümünü kullanmanın keyfini yaşayacak.

Son işletim sistemi olarak bilinen Windows 10, güncelleştirmeler konusunda artık kullanıcılarının canını sıkmaya başladı. Tamamen kapatılmasına da izin verilmeyen bir güncelleştirme olan Windows 10 için bir program var. Eski işletim sistemlerinde yer alan Windows 10 yükseltme aracı olarak da bilinen bu program ile çoğu kullanıcı farkında olmadan otomatik olarak Windows 10 işletim sistemine geçiş yapıyor. Tabi bu durum Microsoft için güzel bir haber olarak gözükse de çoğu kullanıcı bu durumdan hiç de memnun değil!

İptal Etme Şansı Yok

Eski sürümleri kullanan kullanıcılar için kötü haber; Windows 10 sürümü için önerilen araç iptal edilemiyor. Ancak bu güncelleştirmeleri ertelemek mümkün. Never10 isimli program sayesinde Windows 10 güncelleştirme bildiriminden tamamen kurtulabilirsiniz. Bu aracı internet indirip bilgisayarınıza yükleyerek Windows 10 işletim sistemini istemediğiniz sürece kullanmayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir