Kategoriler
Giyilebilir Teknoloji

Snapchat yeni nesil gözlük için çalışıyor

Snapchat yeni nesil gözlük için çalışıyor ancak bu gözlükler hakkında kesin ve net bir bilgi yok. Dolayısı ile bu gözlüğün detayları hakkında geniş bilgi verilmiyor. 

Snapchat gözlük için son gaz devam ediyor

Snapchat yeni nesil gözlük için çalışıyor olmasına rağmen bu gözlük hakkında kesin bir bilgi verilmiyor. Ancak Avrupa da piyasa da olan Spectacles gözlükleri daha yeni satışa sunulmuş olmasına rağmen Spectacles ikinci nesil gözlük çalışmalarına başlandığı biliniyor.

Spectacles ikinci nesil gözlükler’deki en önemli özelliğin artırılmış gerçeklik işlevleri olacağı. Dolayısı ile bu yeni nesil gözlüklerin piyasadaki gözlüklerden oldukça farklı olacağı. Snapchat‘ın artırılmış gerçeklik işlevi ile ilgilendiği daha önceki çalışmalarından biliniyordu. Uygulamalarına eklediği yüzleri ve çevreyi değiştirme işlevlerini filtreleme sisteminden kolaylık ile yapabiliyor ayrıca Snapchat yeni World Lenses işlevi, fotoğraf ve videolara artırılmış gerçeklik öğeleri eklememize de geçiş veriyordu.

Snapchat yeni gözlük çalışmasının henüz tasarım aşamasında olduğu belli fakat hayata ne zaman geçer  ve hangi özellikleri taşır bunda kesin bir bilgi yok. Sanırım bu gözlük hakkında ilerleyen günlerde oldukça çok şeyler duyacağız. Snapchat yeni gözlük çalışmasını bizde yakından takip edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir