Kategoriler
Oyun

Far Cry 5 Resmi Olarak Doğrulandı

Oyun dünyasında kalıcı yeri olan serilerden biri olarak değerlendirilen Far Cry serisi son olarak Far Cry Primal şeklinde kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Çıkış yaptığı andan bu yana hem eleştiri alan hem de sevilen oyunun sonrasında ise yapım ana serilere devam etme kararı aldı bu kez yapımın yeni seri olarak Far Cry 5 oyunlarını sunacağı açıklandı. Hatta öyle ki şimdiden Far Cry 5 serisi doğrulandı.

Far Cry 5 Nasıl Bir Yapıya Sahip Olacak?

Doğrudan Ubisoft tarafından yapılan açıklamayla resmi bir şekilde duyurulan yeni seri Far Cry 5 oyunlarının nasıl sistemlere sahip olacağı ve nasıl bir yapıda geleceğine ilişkin olarak ise sadece yeni ipuçları paylaşıldı. Henüz oyunun bu noktada tüm özelliklerinin ortaya çıktığını söylemek yanlış olur. Bunun yerine daha sınırlı bilgiler verilmiş durumda. İlk olarak oyunun hikaye konusunda yenileneceği belirtiliyor.

Hikaye kısmında eski serilerden farklı olarak yapımın özel bir modeline yer verileceği ve bu modelinde yine Primal serisinde olduğu gibi farklı bir oynanışı olacağı belirtiliyor. Hikaye konusunda ise oyun hakkında netlik kazanmamış olan belli başlı detayları da var. Özellikle hikayenin bu kez vahşi batıda geçeceği belirtiliyor. Vahşi batı temalı bir oyun olarak karşımıza çıkacak olan Far Cry 5 yapımında konunun nasıl işleneceği konusunda ise tabi ki netlik kazanan bilgiler yok.

Far Cry 5 Oyunu Ne Zaman Gelecek?

Bu kez özel bir yapıya sahip olacağı ve Vahşi Batı temasını konu alacağı düşünülen oyunun ne zaman geleceği konusunda da açıklamalar var. Öncelikle Far Cry 5 için Ubisoft’un E3 2017 fuarını gösterdiğini belirtmek gerek. Yapım bu fuar kapsamında oyunu tüm özellikleriyle ele alacak.

Resmi tanıtımında bu şekilde gerçekleşmesi ve oyunun tüm detaylarının da paylaşılması bekleniyor. Sadece hikaye açısından değil grafiksel ve dinamikleri açısından da detayları ortaya çıkacak olan oyunun muhtemelen 2018 yılında çıkış yapması bekleniyor. Fakat bu konuda da bilgi edinmek için E3 2017 oyun fuarını beklemek gerekecek. Kesin olan bir şey varsa o da Far Cry oyununun çıkış yapacağı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir