Kategoriler
İnternet

Instagram Yine Çöktü Sorunuyla Gündemde

Facebook’un desteğiyle beraber bir anda sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri haline gelen Instagram, bir süredir sorunlarla gündeme geliyor. Yaklaşık olarak 3 hafta kadar önce yaşadığı sorunlar sonrasında çökme durumuyla karşı karşıya kalan uygulamanın bugün itibariyle aynı sorunu yaşadığı ortaya çıktı. Instagram Yine Çöktü. İşte detaylar.

Instagram Yine Çöktü. Peki Neden Ne?

Sosyal medyanın dev uygulamasının ardı ardına bu sorunu yaşaması artık ciddi anlamda kullanıcıları tedirgin etmeye başladı. Daha önce kullanıcıların sisteme giriş yapamadıkları yönünde mesajlar geldikten bir süre sonra uygulamanın giriş ekranında yaşandığı düşünülen sorunun genel bir sorun olduğu ortaya çıktı. Sadece ülkemizde de değil tüm dünya genelinde bu haberlerin ardından Instagram Yine Çöktü.

Giriş kısmında yaşanan sıkıntı sonrasında bir anda uygulamaya tamamen erişim sorunu yaşanmaya başladı. Sadece uygulama içerisinde değil bunun dışında sunucularda da sorunlar yaşandığı belirtilirken Instagram’ın çökme sorununun şu an devam ettiği belirtildi. Akşam saatlerinde yaşanan sorunun sonrasında şu an için dünya genelinde uygulamanın girişlerinde sorunlar yaşandığı da belirtiliyor.

Facebook ya da benzeri uygulamalarda sorun olmazken sadece Instagram uygulamasında böyle bir sorunun ortaya çıkması ise epey bir merak konusu oldu. Şu an Instagram’a giremeyen kullanıcıların en çok merak ettikleri soru ise “Instagram Yine Çöktü ama neden?”

Neden Açıklaması Geldi Mi?

Daha önce Instagram çökme sorunuyla karşı karşıya kalmıştık. Hatta çok kısa bir süre öncesine, bir iki haftalık bir zamana kadar Instagram çökmüş ve ardı ardına iki gün boyunca aynı sorun yaşanmıştı. Instagram Yine Çöktü sorununun ardından ise bir yandan iki hafta öncesi akla gelirken bir yandan da neden böyle bir durum yaşandığı merak ediliyor.

Instagram her zaman olduğu gibi bu seferde konu hakkında bir açıklama yapmadı. Sunucu tabanlı bir sorun mu? Yoksa yaşanan sorunun nedeni son dönemde gündem olan siber saldırı mı? Tüm bu soruların cevabı ancak Instagram’ın açıklamalarıyla ortaya çıkacak. Instagram konu hakkında ne zaman açıklama yapacak ya da yapacak mı bunu bilemiyoruz. Bunun içinde bir süre daha beklemek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir