Kategoriler
Oyun

Dota 2 Kullanıcılarına Yeni Bir Haber Geldi

Oyun dünyasının her seferinde öne çıkan yapımlarından biri olarak bildiğimiz Dota 2, yoluna dolu dizgin devam ediyor. Her ne kadar MOBA sektöründe rakipleri bir hayli çoğalmış olsa da hala en çok oynanan oyunlardan biri olarak öne çıkan Dota 2, bu yapısıyla beraber daha uzun yıllarda oyuncuların ilgisini çekmeye devam edecek gibi duruyor. MOBA türünün başarılı yapımının tüm bunlara karşın yeni güncellemeleriyle beraber de değişmeye devam ettiğini söylemek gerekiyor. Oyuna gelen yeni özellikler ve eklentiler bir yana son gelen güncellemeler ise daha çok yapımın sistem özellikleriyle alakalı olmaya başladı. Sunucuları düzenleyen ve oyunda belli menüleri düzenleyen mini sistemsel güncellemelerden sonra şimdiyse daha önce benzeri de pek rastlamadığımız bir güncelleme haberi ortaya çıktı.

Dota 2 Hoşgörü Puanlarıyla Eşleme Dönemi Geliyor

Son güncellemeden sonra oyuna bambaşka bir sistemin geleceğini görüyoruz. Yapılan açıklamaya göre bu sistem oyunu baştan sona değiştirebilir. Dota 2 güncellemesinden sonra ortaya çıkan yeni sisteme göre bundan sonra kayıt olan kullanıcılar, eşleştirme sistemlerinde artılarla karşılaşacak. İlk 25 maç için geçerli olmak şartıyla kullanıcıların hoşgörü puanı en yüksek olan kullanıcılarla eşleştirilmesinin gündeme geleceği belirtiliyor.

Dota 2

Bu şekilde oyunun yapısında bir nevi küfür, kavga, hakaret gibi nedenlerle ceza alan kullanıcılara karşı bir ikinci plan dönemine geçilecek. Bunun dışında yeni güncellemenin oyuna kayıt olmak isteyen kullanıcılara da bir hayli artı katacağını söylemek gerekiyor. Böylelikle oyuna alışma süreci gibi bir şans elde etmiş olan Dota 2 kullanıcılarının, rakiplerinden de daha fazla bilgi alması mümkün kılınmış olacak. Yeni güncelleme ilerleyen dönemlerde detaylandırıla da bilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir