Kategoriler
Teknoloji

Samsung İşlemci Konusunda Yeni Adımlar Atıyor

Mobil alanda bir yandan en büyük tedarikçilerden biri olan Samsung, bir yandan da kendi akıllı telefonlarını pazara sürmeye devam ediyor. Ekran üretimi, pil üretimi derken bu alanda en önemli bileşenler olan işlemciler konusunda da üretimlerini artıran markanın son olarak Intel gibi bir devi geride bıraktığı ortaya çıkmıştı. Çok uzun yıllardır bilgisayarlarda kurduğu hükümdarlıkla beraber liderliği elinde bulunduran Intel’i birazda mobil dünyanın yaygınlaşmasıyla geride bırakan Samsung’un, şimdilerde yeni işlemci teknolojileri için önemli adımlar atmaya başladığı açıklandı. İşlemci modellerinde bambaşka teknolojilere geçiş yapan markanın bundan sonraki süreç içerisinde de çok daha farklı bir işlemci üretimine geçiş yapacağı öğrenildi.

Samsung İşlemcilerini Yenileyecek

İlk olarak Samsung’un 10 nm üretim sürecine geçiş yapan markanın, yeni seri akıllı telefonlarında kullandığı işlemcileri de 10 nm üretim sürecinde ürettiği işlemcileri kullanmaya başladığını görmüştük. Yeni seri akıllı telefonlarında kullandığı işlemcilerle performans konusunda da istediğini alan markanın, artık bu işlemci serilerini de geride bırakacağını gördük.

Yapılan son değerlendirmeye göre Samsung, üretim süreçlerinde de kademeli bir değişikliğe gidecek. 10 nm üretim süreci yerini ilk olarak 8 nm üretim teknolojisine bırakacak. Bir nesil sonra ise 7 nm üretim teknolojisi yerine doğrudan 4 nm gibi şimdiye kadar adı bile duyulmamış bir üretim teknolojisine geçiş yapılacak. Samsung’un tüm bu geçişi ise 3 sene içerisinde tamamlaması bekleniyor. Yani muhtemelen Galaxy S10 modellerinde yer alacak işlemciler 4 nm üretim teknolojisine sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir