Kategoriler
Oyun

Dark Souls 3 Oyun İncelemesi

 

İlk piyasaya sürülme tarihi: 24 Mart 2016

Geliştirici:  FromSoftware Seri: Souls

Ödüller:  Satellite En İyi Aksiyon/Macera Oyunu Ödülü

Platformlar:  PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

Yayıncılar:  FromSoftware, Bandai Namco Games[/infobox]

From Software firmasının ürettiği Dark Souls 3, Aksiyon-Ryo türü bir oyun. Dark Souls 3 oyun incelemesi arıyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Oyunun hikayesi serinin ilk 2 oyunundan ve yine seriyle yakından alakalı Bloodborne’den farklı. Ayrıca hikaye o kadar derin ki bu hikaye derinliğine sahip piyasada çok az oyun vardır. Lothric denilen bölgede karanlık ile aydınlık arasındaki savaşı anlatan Dark Souls 3’ü PC, Xbox ONE ve PS4 platformlarında oynamak mümkün.

Dark Souls 3 oyun incelemesi

Bir oyun için en önemli unsur olan oynanış açısından bakıldığında; özellikle aksiyon sever oyuncuların aksiyona doyacağını belirtmek gerekiyor. Ayrıca hızlı bir oynanış ta oyuncuları bekliyor. Oyuncu, oyunu keyif alarak bitirmek istediğinde çok uzun sürebilecek bir oynanış süresi var.

Ama oyunu bazı özel taktikler uygulayarak çok kısa sürede de bitirmek mümkün oluyor. Oyunda iyice ustalaşana kadar oyuncu yönettiği karakterin defalarca ölmesi ve yeniden dirilmesini görüyor. Estus Flask denilen sağlık faktörü bu oyunda da geçerli ayrıca Focus Bar özelliği oyuna ayrı bir tat katıyor. Gelişmiş bir savaş dinamiğine sahip olan oyunda, büyü kullanımı, envanter sistemi ve combolar oyuncular için müthiş deneyimler sunuyor.

Grafik ve Ses

Serinin 3. oyununun diğer 2 oyundan en büyük farkı çok gelişmiş grafik modellemeleri. Mükemmel manzaralar, özenle oluşturulmuş mekanlar, oyun içinde göz dolduruyor. Gerek düşman gerekse oyun içindeki karakterler de çok başarıyla modellenmiş durumda. Seslere gelince; oyun içinde kullanılan efektler, seslendirmeler ve özellikle müzikler o kadar başarılı ki, oyuncuyu çabucak oyunun havasına sokuyor.

Sonuç

Büyük ihtimalle seri artık devam etmeyecek. Dark Souls 3 ile seri bitmiş durumda. Aksiyon-Ryo türü sevenlerin kaçırmaması gereken bir oyun çünkü fazla alternatifi yok. Türünün en iyi örneklerinden.

Dark Souls 3 fragman

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir