Kategoriler
Oyun

Activision PC’den Bu Kez Daha Fazla Gelir Elde Etti

Günümüzün ünlü oyun şirketlerinden Activision, bu defa PC platformunda daha fazla gelir elde etti ve bu durum oyun dünyasında büyük bir şaşkınlığa neden oldu.

Call of duty lider

Bilindiği üzere oyun dünyasında Activision şirketinin yeri çok büyük. Activision, Call of Duty gibi çok ünlü bir oyun serisinin mimarı ve bu yüzden oyuncuların saygı duyduğu bir kuruluş. Activision, son yıllarda daha fazla oyun konsolu platformuna ilgi duymaya başlamıştı çünkü oyun konsolu platformu PC‘lere göre daha fazla para kazandırıyordu. Bunun sebebi de PC platformunda korsanlığın oldukça gelişmiş olması… PC’de hemen hemen her oyun hemen korsana düşüyor. Oysa oyun konsolu sahiplerinin korsan edinme konusunda biraz daha şanssız oldukları biliniyor. Bu durumun farkında olan Activision, PC platformuna pek de ağırlık vermesede bu yıl sürpriz sonuçlar almaya başladı.

PC’DE DAHA ÇOK GELİR ELDE ETTİ

Activision ile ilgili olarak elimize ulaşan bilgiye göre şirket, bu yıl PC platformundan daha fazla gelir elde etmeyi başardı. Hem de çok ciddi bir farkla… Activision bu yıl PC platformundan tam 566 Milyon Dolarlık ciro elde etmeyi başardı. PC platformunun oyun konsollarına karşı kan kaybettiği günümüzde Activision ile ilgili ortaya çıkan bu ilginç bilgi son derece dikkat çekici oldu.

Bu gelişmeden sonra Activision belki de yol haritasını PC platformuna göre oluşturmaya başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir