Kategoriler
Nasıl yapılır

Web Sitemize Yazdığımız İçeriğin Manuel İndekslenmesi Nasıl Yapılır?

Web Sitemize Yazdığımız İçeriğin Manuel İndekslenmesi Nasıl Yapılır? Diye birçok soru soruluyor. Kayıt altına alınmış bir sitenin, hangi tarayıcı üzerinden indeksi yapıldıysa işlemleri buradan onaylanmalıdır. Web sitenin tarayıcılarda görünmesi ya da kayıt altına alınması için sürekli olarak güncellenmesi gerekiyor. Fakat bu sadece isim, içerik ve adres değişikliği değil, yüklenen içeriklerin tabanları da önem arz ediyor. Oluşturulan bir web sitesinin tarayıcıda çıkması ve aktif sayfa olarak görünmesi için indeksleme işlemine tabii tutulması gerekiyor. İndeksleme işlemi, yükleme yaptığınız tarayıcı üzerinden gerçekleştirilir.

İndeksleme İçin Güncelleme Şartları

Web sitemize yazdığımız içeriğin manuel indekslenmesi nasıl yapılır? Sorusuna cevap arayanlar için aşağıda sırası ile anlatılacak işlemler yapıldığında siteniz otomatik olarak tarayıcı aramalarında görünecektir. Bazı siteler güncelleme yapılmış olsa dahi bazı durumlarda aramalarda görünmez. Bunun için yapılması gereken bazı güncelleme özelliklerinin bilinmesi gerekiyor. Bunlar;

1) Siteye yüklenen ve eklenen içeriklerin taban özelliklerine bakılmalıdır.

2) Yükleme yapılan içeriğin ne olduğu önemlidir. (Bazı sitelerde başlık ya da konu değişiklikleri eklenmesi anında tarayıcıya geçmez. Örneğin; bilgisayar programı indirilen, oyun içerikleri olan ve uygulama yükleyen sitelerin eklentilerini tarayıcılar anında alır.)

3) Günlük olarak içerikler eklenmeli ve yapılan işlemlerin daha aktif hale getirilmesi gerekir.

4) Sayfanın kullanım süresi ve aktif ziyaretçi sayısının belli bir yüzdeyi geçmesi koşulu aranır.

5) İndekslenmiş geçmişin silinmesi ve yeni sayfalara yer açılması sağlanmalıdır.

6) Yüklemesi yapılan içeriğin kullanım alanı ve içeriğinin Google gibi tarayıcı için önemli olması gerekir. Bilgisayar programları ve diğer uygulamalar bir sayfaya yüklendiğinde Google bu işlemi anlık olarak verilerine kayıt altına alır. Bu durumda sayfanın aranan listesinde ilk sıralarda yer almasını sağlar.

Yukarıdaki işlemler düzenli olarak yapıldığında ve kontrol edildiğinde istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz. Tarayıcılarda ilk sırada yer alan sayfaların yaptıkları işlemlerde budur. İndeksleme durumunun daha hızlı olması için üye sayısının çekilmesi gerekir. Bunun içinde reklam verilmesi tavsiye edilir. İndeksleme işleminde tarayıcı da aradığımız geçmiş sayfaları bulmamız kolay olur. Fakat bunları temizlemek için ayarlara gidilmesi gerekir. Bunlar yapıldığında kişisel sayfanın girişleri sağlanır ve tarayıcıya geçişleri daha hızlı hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir