Kategoriler
İnternet

Gigabit Lte İle Cihaz Tanıtımı Gerçekleşti

Qualcomm, EE ve Sony Mobile üçlüsünün kapsamlı çalışmasıyla elde edilen Avrupa’nın ilk Gigabit LTE ticari mobil cihazının tanıtımı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi.

Sahip olunan özelliklerin yanı sıra ağ yapısının da son derece düzenli bir şekilde çalıştığı Wembley Stadı’nda yapılan etkinlikle görüldü. Yapılan deneyde yükleme hızı 110 Mbps, indirme hızı ise 750 Mbps’ye ulaştı.

İngiltere’de hizmet sunan ticari internet sağlayıcılarının sahip olduğu geniş bantlı fiber bağlantılardan iki kat daha hızlı olduğu kanıtlandı. Bununla birlikte yeni güncellemeler ile 2018 yılı boyunca büyük şehirlerde 4G bağlantılarında kullanıma girmesi amaçlanıyor.

Günlük yaşam üzerinde etkili olacak dört yenilikte Gigabit LTE sayesinde kullanılmış olacak. Bunlardan ilki Amazon Prime üzerinde denendi. İstenilen içeriklerin 4K HDR10 kalitesinde izlenmesi artık mümkün hale gelecek. Ayrıca Google Drive ile büyük boyutlu dosyaların indirilmesinde de önemli bir hıza sahip olunacak.

Yapılan denemeler başarılı

Çok kapsamlı olunması halinde bile normalden çok daha hızlı ve kaliteli bir şekilde indirme sağlanacak. Ayrıca yaygın kullanım halinde ağ bağlantısı üzerinde yaşanan etkilerde deneyler üzerinden gösterilmiş oldu. Yapılan ağ bağlantı simülasyonu ile hiçbir etkili durumun olmadığı ortaya kondu.

Gigabit LTE teknolojisi sayesinde günlük hayatta ihtiyaç olunan indirme işlemlerinde bağlantı hızının artması ve sürekliliğin devam etmesi sağlanacak. Bunun yanı sıra nüfusun çok fazla olduğu bölgelerde yüksek bağlantı hızının yanı sıra geniş ağ kapasitesi de sunmaktadır.

Böylelikle hiçbir sorun yaşamadan internet erişimi sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Gigabit LTE teknolojisinin 5G için önemli bir geçiş aşaması olduğu da otoriteler tarafından sıklıkla dile getiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir