Kategoriler
Giyilebilir Teknoloji

Apple Watch 3 Teknolojileri Netlik Kazandı

Akıllı saat modelleri içerisinde zirve serilerden biri olarak gösterilen Apple Watch akıllı saatlerine yeni bir model daha eklenecek. Apple Watch 3 akıllı saatleri olarak gelecek olan yeni akıllı saat serisinin özelliklerini de şimdiden görmeye başladık.

Yeni seri akıllı saatlerin içerisinde yer alacak olan teknolojiler konusunda zaten bazı tahminler olsa da bugün ortaya çıkan bilgiler Apple Watch 3 akıllı saatlerinin teknolojilerine daha fazla hakim olunmasını sağladı. iOS 11 GM sürümü sonrasında görülen yeni bilgiler saatlerin neredeyse tüm sistemini ortaya çıkarmış oldu. Apple’ın iddiasını konuşturacağı modelin özellikleri hakkında neler biliyoruz bakalım.

Apple Watch 3 Nasıl Bir Saat Olacak?

Yeni akıllı saat hakkında bugün ortaya çıkan bilgiler iddianın artmasını sağlamakla kalmadı. Apple Watch 3 akıllı saatlerinin dışa bağımlılığının da olmayacağını gösterdi. Öyle ki yeni seri akıllı saat modelinin içerisinde LTE, yani SIM desteği bulunacak. Saat içerisinde yer alan SIM desteği sayesinde saatin üzerinden telefon görüşmesinin yapılabileceği belirtiliyor.

Apple Watch 3

Bu sistem, daha önce birçok akıllı saat modelinde de kullanılmıştı. Şimdi Apple’ın da buna geçiş yaptığı belirtiliyor. Saatin üzerine mikrofon yerleşiminin nasıl yapılacağı konusunda ise bir bilgi elde edilmiş değil. Saat üzerinde mikrofon bulunması ve menü desteğinin geliştirilmiş olması gerekiyor. Yeni modelin bunu destekleyeceğini düşünüyoruz.

Bunun dışında ne gibi sistemsel farklar olacağı kesin değil. Yeni serinin arayüz sistemleri, yazılımı konusunda sunulacak yenilikler ve sensörler gibi detaylar konusunda, henüz yeterli bilgi paylaşımı yapılmadı. Yeni serinin tüm bilgilerini görmek içinse sadece 2 gün beklemek gerekiyor. Ardından yeni serinin tanıtımı yapılmış olacak. Geri kalan bilgileri bu şekilde elde edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir