Kategoriler
Nasıl yapılır

Pinterest Hesabı Nasıl Silinir

Aslında Türkiye’de pek fazla yaygın olmamakla birlikte aslında Türk markalarının veya Türk takipçilerin yeteri kadar entegre olamamasından kaynaklı olarak yaygınlaşamamıştır. Genellikle yabancı markaların veya yabancı paylaşımcıların dikkat çekici paylaşımları doğrultusunda bir nevi İnstagram gibi kullanılıp geçilmektedir.

Ancak Türkiye’de çok popüler olmamasına karşın 2010’dan bu yana Pinterestin dünyada edindiği takipçi sayısı 50 milyonu aşmaktadır. Aklınıza gelecek her alanda oldukça ilgi çekici şeylerin paylaşıldığı Pinterest’i kendi özel ilgi alanlarınıza göre de ayarlayabiliyor ve sadece ilgi alanlarınızla ilgili Pinleri almanızı sağlayabiliyorsunuz.

Pinterest hesabını silmek

Fakat eğer Pinterest hesabınızı silmek istiyorsanız da tabi ki bu imkansız ve zorlu bir yolculuk değildir. Öncelikle Pinterest hesabınıza girmeniz gerekmektedir. Bunu bilgisayardan yapmak işinizi çok daha fazla kolaylaştırabilir. Bu yüzden bilgisayardan yani tarayıcıdan yapmanızı öneriyorum.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfaya geliyorsunuz. Ana sayfada sağ üst köşede yer alan ayarlar butonuna tıklıyorsunuz. Bu tipik rastladığımız ayarlar simgesidir. Daha sonra bu simgenin altında Hesap Ayarları bölümü yer alacaktır. İlk satırda yer alan Hesap Ayarları bölümüne tıklıyoruz ve Hesabı Devre Dışı Bırakma alanına geldikten sonra hesabınızı neden kapatmak istediğinizde dair size verilen seçeneklerden birisini seçiyorsunuz ve daha sonra aynı pencerenin sol tarafında (sağ taraftaki butonlar değil) altı çizili olarak Hesabımı kalıcı olarak kapatın yazısına tıklıyorsunuz.

Bu aşamadan sonra kullandığınız mail adresine bir onay maili gönderilip gönderilmeyeceğine dair bir pencere çıkıyor. Buna da Evet, e-postayı gönderin seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sona pencerede yazılı olan e-posta adresini açıp Pinterest den size gönderilmiş olan onay maili açtıktan sonra bu mailde yer alan yönergeyi tamamlayım onayladıktan sonra Pinterest hesabınızı kalıcı olarak silmiş bulunuyorsunuz.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir